Архів‎ > ‎

АППАУ 2805_2013

Проектне управління в інжинірингу АСУ ТП: пріоритети  визначені

28 травня на кафедрі інтегрованих автоматизованих систем управління відбулося чергове засідання круглого столу Асоціації підприємств промислової автоматизації України (АППАУ), членом якої є наш університет. Цього разу це був семінар на тему розвитку стандартів проектного управління в інжинірингу АСУ ТП. В семінарі прийняли участь представники від різних організацій: Група «Техінсервіс», ІПП «Тріада», НТТУ «КПІ», журнал «Мир автоматизации», Інститут ім. Патона, Державне агентство з інвестицій, УкрНІДАТ, ТОВ «НІК» а також співробітники кафедри ІАСУ.
На початку генеральний директор АППАУ Юрчак О.В. коротко нагадав присутнім про напрямки та заходи роботи АППАУ в 2013 році. Зокрема, Олександр акцентував, що стратегія та механізми досягнення цілей Асоціації базуються на 3-х ключових засадах як:
1. Визначення пріоритетних для спільноти питань розвитку

2. Визначення стандартів та кращих практик по конкретному напрямку  та розривів, що існують по відношенню до цього рівня
3. Активна пропаганда, освітній програмі та сприянню в створенні відповідних послуг.
Власне, цей семінар є наочним відображенням вищевказаного механізму. Після того, як спільнота на протязі минулих місяців визначила проектне управління як один з пріоритетів АППАУ, був встановлений бенчмарк – це стандарти CSIA (з кращими практиками як в «Інсіст-Автоматика») і завдання семінару було а) зрозуміти рівень членів АППАУ, б) зрозуміти які послуги в цьому напрямку можуть бути надані на українському ринку.
Стандарти CSIA регламентують 12 областей проектного управління, важливих для розвитку інтеграторів. Учасники разом визначили, що найбільш критичними областями в українських компаніях є наступні 4 області:

• Управління проектними ризиками
• Управління об’ємами робіт в проекті
• Управління змінами в проекті
• Управління якістю проектів
Учасники семінару залишились задоволені рівнем дискусії. Для керівництва та членів АППАУ цей захід був важливим з точки зору розуміння стану проектного управління в Україні та попиту на відповідні послуги. На думку Юрчака Олександра послуги партнерів АППАУ від «Спайдер – Україна» є вже прийнятними та необхідними для багатьох учасників галузі промислової автоматизації.
Як кажуть класики проектного управління: «Ще дуже мало компаній усвідомлюють, що проектне управління це рушійна сила як в інноваціях, так і в створенні конкурентних переваг…» (Кеннет Дж. Купер). Саме високий рівень проектного управління та його демонстрація замовникам створює ту дистанцію в якості інжинірингових послуг, про яку багато говорили учасники заходів АППАУ останніми місяцями.
 
 
 
 
Comments