Новини

          

Захист бакалаврів 2019

опубліковано 18 черв. 2019 р., 05:00 Александр Пупена   [ оновлено 18 черв. 2019 р., 05:52 ]

Минулого тижня частина студентів 4-го курсу нашої кафедри успішно захистили свої бакалаврські проекти! Цього року комісія відмітила високу якість більшості робіт. Деякі з них мали дослідницький характер, що свідчить про зацікавленість молодих спеціалістів у поглиблених знаннях з нових напрямків в промисловій автоматизації. Зокрема, Євген Бондаренко розробив перший варіант прототипу розпізнавання якості фруктів в складі системи керування сортуванням, а Оксана Лінкевич розібралася в нетрях кіберзахисту систем Промислового Інтернету речей. Було і багато інших цікавих проектів  які заслужили високої оцінки.

    Ми вітаємо студентів зі здобуттям кваліфікації бакалавра з комп’ютерно-інтегрованих технологічних процесів і виробництв! Багато з Вас вже йдуть працювати за спеціальністю, але ми очікуємо Вас в магістратурі, попереду багато чого цікавого і потрібного!
    


Вітаємо переможців олімпіади!

опубліковано 28 трав. 2019 р., 05:09 Александр Пупена

    20-22 травня 2019 року делегація учасників  від кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Національного університету харчових технологій прийняла участь у II етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Це захід відбувся від базі Одеської національної академії харчових технологій (м.Одеса). На цю подію приїхали продемонструвати свої сили студенти бакалаври та магістранти з провідних українських вищих навчальних закладів України, що готують фахівців за однойменною спеціальністю.
    Від нашого університету в боротьбі за перемогу взяли участь студенти четвертого та п’ятого курсів, а саме з магістрантів: Білецький Микола Сергійович(група АКС-1-1М), Крищенко Дмитро Олександрович(група АКС-1-1М), з бакалаврів: Тур Іван Олександрович (група. АК-4-1), Челишев Іван Дмитрович (група АК-4-3), очолював делегацію кандидат технічних наук, доцент кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем  управління Смітюх Ярослав Володимирович.
    За результатами оцінювань робіт головою та членами жюрі олімпіади, один з наших студентів – магістрантів став переможцем, ним став Крищенко Дмитро Олександрович, він здобув третє місце в загальному заліку. Варто наголосити, що це була перемога серед найбільш сильних студентів – магістрантів провідних українських ВНЗ. Серед бакалаврів грамоту за високий рівень знань при вирішенні практичних конкурсних завдань отримав Тур Іван Олександрович.
    Такі оцінки засвідчують, що рівень підготовки фахівців зі спеціальності 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології на кафедрі Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Національного університету харчових технологій  є одним з кращих в Україні.


Зустріч випускників

опубліковано 28 трав. 2019 р., 04:57 Александр Пупена

    На кафедрі АКТСУ 25 травня 2019 року зібралися випускники 1974, 1979, 1984 і 1989 років випуску. Всього було присутніх більше 30 осіб. З випускниками розмовляли проф. Ладанюк А.П., доценти Сідлецький В.М.та Пупена О.М.
 

Візит з IT Enterprise

опубліковано 21 трав. 2019 р., 11:53 Александр Пупена   [ оновлено 23 трав. 2019 р., 02:21 ]

    21-го травня нашу кафедру відвідали співробітники IT Enterprise Ярослав Притискач та Євгеній Нечай. Основна ціль візиту – презентувати магістрантам можливості сучасних систем керування технічним обслуговуванням  (EAM) з використанням технологій Індустрії 4.0. 
    Була проведена презентація системи ІТ-Enterprise, рішення SmartEAM, технології ІІоТ та інших технологій Industry 4.0, які застосовуються в системі IT-Enterprise. Було розглянуто еволюцію підходів до технічного обслуговування і важливість інтеграції системи EAM з АСУ-ТП за технологією ІІоТ для реалізації методології Predictive maintenance. Розібралися з сучасним підходом до побудови ЕАМ системи, а саме: які потрібно закласти методології в основу системи, які інноваційні технології повинні використовуватися і на яких платформах повинна працювати система. Проведено DEMO презентація рішень: - Mobile Work Order - IIoT та предиктивна аналітика - Augmented reality - Smart devices - на прикладі Google Glass Також розповіли про застосування технології ІІоТ для контролю якості, управління виробництвом, контролю простоїв. Обговорили архітектуру ІІоТ рішень для великих підприємств з застосуванням Edge device та з розгортанням IIoT HUB, а також основні технології для побудови бізнес-логіки аналізу даних та прогнозуванню, технології для управління модулями та зв'язком з EAM, ERP та іншими системами управління. Спеціалісти розповіли про роботу в компанії та запросили студентів долучатися до команди IT-Enterprise.
    Презентації доступні за посиланням.
    

Профорієнтація в Чернівцях

опубліковано 17 трав. 2019 р., 08:54 Александр Пупена

    Доцент кафедри Автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління Іващук Вячеслав виконав профорієнтаційну роботу у рамках проведення Державної акредитації Чернівецького індустріального коледжу
за спеціальністю 5.05020201 «Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва». Зокрема, студентам коледжу, що навчаються на 2,3 та 4 курсі було представлено спеціальності
університету, можливості перехресного вступу, можливості продовження навчання в магістратурі та аспірантурі університету. Студентів зацікавила інформація стосовно спортивного комплексу, наявності басейну,
умови та вартість проживання у гуртожитку.

Доробки нашої кафедри увійшли в Топ 10 проектів в промоції Індустрії 4.0 в Україні!

опубліковано 16 трав. 2019 р., 06:42 Александр Пупена

   
Доробки нашої кафедри увійшли в Топ 10 проектів в промоції Індустрії 4.0 в Україні!
    "В квітні 2014 року на Ганновері українська делегація «Ріттал-Україна» вперше відкрила для себе Індустрію 4.0, і тоді вперше з’явились окремі звіти АППАУ. 2 наступні роки були тестовими – Індустрія 4.0 була просто однією з тем конференцій та окремих комунікацій. З 2016 року розпочались системні, регулярні комунікації про Індустрію 4.0 – й в самих різноманітних аспектах. Таким чином, можна сказати, що сьогодні минає 5 років цієї промоції. 5-річний період доцільніше аналізувати й в контексті того, що великі європейські країни розпочали свої національні рухи та промоцію також в 2014 році."
    "Виконавча дирекція АППАУ пропонує свій варіант топ 10. Нумерація нижче не означає рейтинги – кожен з партнерів вніс свій особливий вклад в розвиток в тій чи іншій сфері Індустрії 4.0."
    "Кафедру АКТСУ (Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління) Національного університету харчових технологій (НУХТ) по праву можна вважати найбільшим промоутером Індустрії 4.0 серед всіх технічних університетів. Роботи НУХТ в цьому напрямі покривають цілий спектр статей, методичних та лабораторних робіт, перекладів стандартів тощо. По нашим оцінкам цих робіт більше, ніж всіх інших ВНЗ – членів АППАУ разом взятих. Й окреме місце в цьому переліку займає ініціатива Технічних Днів Автоматизації (ТДА), – 1-денних конференцій для інженерів. Кілька останніх були присвячені темам Індустрії 4.0, але в цій ініціативі важлива сама ідея – глибокий, цілеспрямований фокус на тому, щоб разом розбиратись в технічних деталях та нюансах різних технологій, й пояснювати «як це працює». Важливо також відмітити, що дні ТДА стали спільним проектом – надбанням для інших ВНЗ, членів АППАУ – подібні дні в минулі роки пройшли в КПІ, КНУБА, ОНАХТ."
    Куратор напрямку «Індустрії 4.0 в НУХТ», Олександр Пупена, найбільшим значимим доробком за останній час вважає останній курс по технологіям Індустрії 4.0. Це перший відкритий навчальний онлайн курс по IIoT (Промисловий Інтернет речей) українською мовою.
    Діяльність команди АКТСУ НУХТ є новаторською в промоції Індустрії 4.0 також по рівню залучення аудиторії. З матеріалами можна ознайомитися на сайті кафедри, YouTube каналі, сторінці Facebook. Багато презентацій викладено на каналі Slideshare куратора напрямку. Команда також створює чудові гумористичні ролики які користуються великою популярністю в інженерів."   
    З повним переліком Топ10 можна ознайомитись за посиланням.


Сертифікація підготовки з автоматизації як основа вибору навчального закладу

опубліковано 13 трав. 2019 р., 07:18 Александр Пупена

    Кафедра Автоматизації та комп’ютерних технологій  систем управління є отримала сертифікати за освітньо - професійними  програмами: «Комп’ютерні технології та програмування  в автоматизованих  системах  управління», «Інтелектуальні комп’ютерні системи керування» спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» другого (магістерського рівня).
Переконливою основою для позитивних висновків, що було відзначено комісією, заслуговує високий, один із найкращих в Україні,  рівень оснащення навчальних лабораторій сучасними технічними та програмними засобами автоматизації провідних фірм світу.
Експертні комісії провели аналіз сучасного рівня підготовки випускників, з точки зору організаційного, методичного та практичного підходу та дійшла висновку, що  усі документи, матеріали акредитаційної справи за переліком, обсягом та повнотою відповідають державним вимогам щодо акредитації здобувачів вищої освіти. 

Розширюємо горизонти профорієнтації

опубліковано 13 трав. 2019 р., 07:11 Александр Пупена   [ оновлено 13 трав. 2019 р., 07:14 ]

    10 травня 2019 р. в м. Київ,  а саме в Загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №108 міста Києва відбулася зустріч доцентів кафедри Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління НУХТ: Смітюха Ярослава Володимировича, Сідлецького Віктора Михайловича та студента четвертого курсу Бондаренка Євгенія  Андрійовича з учнями     9-го, 10-го та 11 класу  та педагогічним колективом.
Предметом зустрічі було ознайомлення з особливостями підготовки фахівців за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а саме з тим які технології використовуються в процесі навчання та яких фахових вмінь набувають майбутні випускники за цією спеціальністю. Презентація спеціальності викликала жвавий інтерес та зацікавленість аудиторії, що зібрала більше 40 осіб. Особливу цікавість в учнів та педагогічного колективу викликав представлений робот-піаніст по імені Аксик, розроблений творчим колективом студентів на чолі з Сідлецьким Віктором Михайловичем. Така демонстрація дозволила ефективно представити можливості підготовки фахівців в сфері автоматизації та програмування.

День відкритих дверей 11.05.2019

опубліковано 11 трав. 2019 р., 15:16 Александр Пупена

11 травня в НУХТ пройшов черговий день відкритих дверей. Традиційно абітурієнтів зустрічали декан факультету АКС, викладачі кафедр та студенти активу. Окрім традиційних екскурсій, майстер-класів та славнозвісного піано-робота ми продемонстрували також гарячу новинку - голосове керування перетворювачами частоти та роботизованими установками. Звісно, в промисловості саме такі приклади не мають прямого застосування, але використання голосового помічника важко переоцінити при обслуговуванні обладнання. Разом з сервісами IIoT - це також стає одним із напрямків дослідження та впровадження в навчальний процес на нашій кафедрі. Отже вашій увазі фото і відео, які занесені в чергову сторінку історії нашої кафедри на Фейсбук сторінці.

Ексурсія для школярів 8-го класу школи №329 «Логос»

опубліковано 10 трав. 2019 р., 11:19 Александр Пупена

10-го травня нашу кафедру відвідали школярі 8В класу школи №329 «Логос». Екскурсія почалася з розповіді про спеціальність «Автоматизація та компютерно-інтегровані технології » та її нові напрямки в епоху Індустрії 4.0 (Промисловий Інтернет речей, використання хмарних сервісів, цифрові двійники і т.п.). Далі школярі відвідали всі лабораторії кафедри АКТСУ, подивилися на роботу наших студентів «Робот-піаніст» а також скористалися можливістю зі своїх мобільних телефонів та з щитів керування покерувати роботизованими установками та двигунами. Керування установками визвала неабиякий спортивний інтерес :-)

Екскурсія пройшла в живій веселій атмосфері. Дякуємо школярам 8В класу та їх класному керівнику, що проявили зацікавленість та знайшли час для екскурсії. Дякуємо також Івану Довгалю за рекомендацію.  

А ми нагадуємо, що ви можете в будь який зручний для вас час (в робочі дні) відвідати нашу кафедру, а також за бажаннями пройти один з майстер-класів (за попередньою домовленістю). 

1-10 of 84