Новини

          

Зустріч випускників 2004 року випуску

опубліковано 25 квіт. 2019 р., 03:35 Александр Пупена

    20 квітня кафедру АКТСУ відвідали випускники спеціальності Комп'ютерно- інтегровані технологічні процеси і виробництва 2004-го року випуску. Побували в таких рідних аудиторіях А-411( де відбувались захисти дипломних проектів),А-532( де відбувалось знайомство з сучасними ПЛК),А-418,яку навіть не впізнали (за 15 років багато чого змінилось). Розмістившись за партами згадували як вчились,здавали іспити та заліки і навіть як списували на контрольних,а також про те,що кожен з випускників отримав після закінчення НУХТ... І це не лише диплом,це досвід комунікації,відповідальності за рішення які приймаєш, і звичайно ж друзі на все життя.

На кафедру поставили нові засоби Raspbery Pi3 для IIoT

опубліковано 23 квіт. 2019 р., 23:26 Александр Пупена   [ оновлено 23 квіт. 2019 р., 23:29 ]

    Наш партнер Simpleenergy, що спеціалізується на альтернативній енергетиці, допоміг в придбанні 6-ти комплектів Raspbery PI3. Згодом в рамках цієї допомоги планується докупити камери та інші датчики. Тепер на кафедрі АКТСУ є можливість робити більше нових розробок в напрямку промислового Інтернету речей та технологій Індустрії 4.0.
    Менше, як за місяць нові девайси будуть використані в лабораторних роботах в якості IIoT Edge в курсі технології Індустрії 4.0. Тим часом, наші студенти освоюють машинний зір, кібербезпеку в IIoT, куди дуже добре увійдуть ці нові засоби для прототипування та експериментів. Звичайно цим все не обмежиться, і будь які студенти і аспіранти зможуть використовувати їх для своїх потреб.
    Дякуємо Vitalii Ustymchuk за важливий внесок в розвиток освіти!
    


Ярмарка професій м Буча 2019

опубліковано 21 квіт. 2019 р., 09:37 Александр Пупена   [ оновлено 21 квіт. 2019 р., 09:38 ]

    Чергова поїздка на ярмарок професій, додає нових позитивних емоцій, що формуються при спілкуванні із майбутніми випускниками шкіл. З однієї сторони відчувається зацікавленість, а з іншої, в учнів проявляється невелика розгубленість. Розгубленість перед великим вибором спеціальностей, що на сьогодні пропонуються навчальними закладами України. Саме тому наші викладачі та студенти донесли інформацію, що найкращий вибір — це Національний університет харчових технологій (НУХТ). В університеті проводиться навчання за спеціальностями та напрямками для більшості технологій виробництва. І за бажанням є можливість паралельно отримати другу вищу освіту за технічною або економічною спеціальністю. Як підтвердження високого рівня студентів Національного університету харчових технологій, а також родзинкою ярмарку професій, було представлено робота-піаніста, що був розроблений студентами 3-курсу спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» факультету АКС. На факультеті виконується підготовка фахівців на сучасних технічних засобах автоматизації, мікропроцесорній техніці та програмному забезпеченні. Дана підготовка дозволяє отримати ґрунтовні знання та практичну підготовку як в галузі автоматизації так і в галузі комп’ютерних наук.
C:\Users\san\Downloads

Зустріч зі студентами Київського коледжу міського господарства

опубліковано 27 бер. 2019 р., 05:13 Александр Пупена

На кафедрі АКТСУ відбулася зустріч зі студентами Київського коледжу міського господарства Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського. Викладачі кафедри доцент Іващук В'ячеслав та аспірант Полупан Володимир провели майстер класи зі збирання електричних схем та дистанційного керування роботом, ознайомили з особливостями спеціальності, яка застосовується до широкого кола виробництв.

Фотозвіт.Захист магістрів 2019

опубліковано 24 лют. 2019 р., 02:12 Александр Пупена

    З 19-го по 22-ге лютого на кафедрі ІАСУ пройшли захисти магістрів за освітніми програмами «Інтелектуальні комп'ютерні системи керування» та «Комп'ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління». Враховуючи велику кількість магістрантів, за кожним напрямом працювала своя рада. Цей рік виділився великою кількістю робіт пов’язаних з використанням сучасних технологій промислового Інтернету Речей (IIoT) та побудови інтелектуальних систем.

Фотозвіт

 


Екскурсія 22 лютого зі школи №213

опубліковано 22 лют. 2019 р., 12:02 Александр Пупена

    Сьогодні до нас на екскурсію завітали школярі зі школи №213. Не дивлячись що їх було всього лиш двоє, викладачі кафедри провели екскурсію по лабораторіям, показали роботи студентів з гуртку робототехніки (піано-робота), розказали про спеціальність, зробили невеличкий майстер-клас по програмуванню промислових робо-установок. Хлопці дуже зацікавилися спеціальністю і задавали багато запитань технічного характеру. Одразу видно – майбутні технарі!

    Ми запрошуємо вас до нас на кафедру на екскурсію! Приходьте і друзів своїх приводьте. У нас є що показати і розказати! А також ви можете спробувати свої сили в програмуванні промислових контролерів і покерувати установками зі своїх мобільних телефонів!   

Фотозвіт 


Екскурсія та майстер клас для школярів школи №242 м.Київ

опубліковано 18 лют. 2019 р., 12:04 Александр Пупена

    30.01.2019 учні 8 ФА, 8 ФВ, 9 БФ, 11 ФМ середньої загальноосвітньої школи №242 м. Києва на чолі із Жадан Ніною Василівною відвідали кафедру Інтегрованих автоматизованих систем управління. Під час візиту школярі та вчителі познайомились з викладачами кафедри, пройшли з ознайомчою екскурсією по лабораторіям. Відвідали студентське конструкторське бюро, де робот зіграв їм на піаніно. Завершилось знайомство з кафедрою майстер-класом, який викликав захоплення і цікавість у школярів.
Чекаємо Вас на День відкритих дверей!


Пройшли щорічні збори АППАУ

опубліковано 30 січ. 2019 р., 04:24 Александр Пупена   [ оновлено 30 січ. 2019 р., 04:29 ]

24-го січня в HUB4.0 відбулися чергові збори асоціації промислових підприємств автоматизації (АППАУ) де були затверджені головні підсумки роботи асоціації в 2018-му році, та намічені плани розвитку в 2019. Нагадаємо, що НУХТ входить до асоціації з самого початку її створення в якості академічного члену. На зборах нашу кафедру представляли викладачі Олександр Пупена, Олег Клименко та студент Оксана Лінкевич. В робочих групах обговорювалися питання пов’язані з основними проблемами розвитку автоматизації та впровадження передових технологій Індустрії 4.0 в Україні, якістю та наявністю освітніх послуг, просвітнього матеріалу, роботою новостворених Центрів 4.0, інтенсифікацією експортних послуг. Про все це більш детально у звіті.


https://appau.org.ua/wp-content/uploads/2019/01/foto-zagalne.jpg
 

Інноваційне ПЗ для автоматизації вакуум-апаратів цукрового зводу

опубліковано 11 груд. 2018 р., 08:09 Александр Пупена   [ оновлено 11 груд. 2018 р., 08:10 ]

У 2018 році викладачі кафедри ІАСУ НУХТ Олег Клименко та Володимир Полупан прийняли участь у розробці та налагодженні програмного забезпечення ПЛК та SCADA для АСУТП продуктового відділення з використанням ПЛК Modicon M580 (Шнейдер Електрик) та SCADA Citect. Генеральним підрядчиком робіт по створенню АСУТП є ТОВ"САУТКОМ". Роботи по впровадженню АСУТП 1-го продукту проводилися ще в 2107-му році, цього року система управління охопила вакуум-апарати 2-го та 3-го продукту. Використання міжнародних стандартів по розробці алгоритмів для керування періодичними виробництвами (ISA-88/IEC-61512) та власного функціонального каркасу, а також висока професійність та великий досвід співробітників ТОВ "Саутком" дозволило без ускладнень розширити існуюче рішення для 1-го продукту на нову підсистему. 

            За попередній сезон позитивну оцінку отримало використання двох типів режимних карт: активної ("ControlRecipe" в термінології ISA88) та шаблону варки ("MasterRecipe" в термінології ISA88), що давало змогу операторам вносити корективи в поточну варку не змінюючи шаблон для наступних варок.

            Використання Batch-архівів дозволило проаналізувати роботу вакуум-апаратів 1-го продукту та внести зміни в шаблони варки для отримання ще кращого результату.

Групове налагодження каналів дало змогу в короткі терміни провести передпускові перевірки сигналів вводу/виводу.
            Для системи були збережені такі підходи до розробки ПЗ:
  •  використання автоматів станів;
  •  використання двох типів режимних карт;
  • використання Batch-архівів;
  •  групове налагодження каналів;
  • використання контекстних налагоджувальних вікон;
  • використання контекстних трендів.

Також було добавлено синхронізацію часу між SCADA та  ПЛК для точнішого відображення змін.

Дякуємо ТОВ "Саутком" за довіру та можливість реалізації та удосконалення інноваційних підходів в програмуванні АСУТП. Відкрите заняття Світлани Сергіївни Шаруди

опубліковано 10 груд. 2018 р., 02:12 Александр Пупена

    03 грудня 2018 року доцент кафедри Інтегрованих автоматизованих систем управління, кандидат технічних наук Світлана Сергіївна Шаруда провела відкрите заняття з дисципліни «Інжиніринг в готельному та ресторанному господарстві». На занятті було розглянуто особливості готельно-ресторанних комплексів як об’єктів автоматизації. Викладачем окреслено сучасні підходи для удосконалення роботи таких комплексів, наведено задачі, які можуть вирішуватись за рахунок впровадження систем автоматизації  для кожного з інженерних рівнів. Лекційний матеріал було подано доступно, у системному та логічному порядку, всі елементи лекції було представлено на слайдах.

    Лектор акцентувала увагу студентів на важливості досконалого володіння базовими знаннями з  дисципліни «Інжиніринг у готельному та ресторанному господарстві» для подальшого використання їх при вдосконаленні існуючих та проектуванні нових комплексів готелів та ресторанів.

    


1-10 of 74