Новини

          

Нові засоби для навчання технологій Індустрії 4.0 та IIoT

опубліковано 17 черв. 2020 р., 05:09 Александр Пупена

У нас чудова новина, ба навіть дві!
Перша новина - Schneider Electric Україна забезпечила нашу кафедру комплектом ліцензій для рішення з доповненої реальності  EcoStruxure Augmented Operator Advisor. Тепер в нашому комплекті по навчанню (НМК) в напрямку Індустрії 4.0 є ще одна технологія, яку студенти можуть спробувати розробляти самостійно – доповнена реальність (augmented reality). Звісно, доповнена реальність це не тільки про те, як знайти і зловити Покемонів. У промисловості рішення з доповненою реальністю дають можливість спростити обслуговування обладнанння, про що ми ще вам розповімо і покажемо найближчим часом. Крім того нам дали на довготривале користування пристрій IIoT Edge для промислового Інтернету речей.  Дякуємо Schneider Electric Україна за допомогу в підготовці кадрів в компетенціях технологій Індустрії 4.0! А ми зі свого боку, обіцяємо нові новини!     


Інформаційні технології як основа комунікації викладачів в період карантину

опубліковано 29 квіт. 2020 р., 03:24 Александр Пупена   [ оновлено 29 квіт. 2020 р., 04:56 ]

    28 квітня 2020 року на платформі Zoom відбулося планове засідання кафедри «Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління», де прийняли учаcть 26 членів кафедри та декан факультету АКС Форсюк А.В.  Під час онлайн-засідання увага акцентувалася на таких основних питаннях:
  1. Апробація дистанційної платформи Zoom серед викладачів кафедри;
  2. Особливості завершення навчального року 4 курсу та ін. курcів, тому для формування електронних відомостей викладачі кафедри повинні занести результати поточного і підсумкового контролю, а також усі заняття згідно розкладу в електронний журнал;
  3. Дистанційні курси та індивідуальні кабінети викладача;
  4. Прийом курсових проектів(робіт), дипломних проектів бакалаврів (денна, заочна форма);
  5. Накази та розпорядження від ректорату;
  6. Підготовка та здача навчально-методичних розробок в період карантину.
    У  нинішніх реаліях, коли ще й карантин продовжений до 11 травня, навчання не припиняється. Завдяки сукупності сучасних технологій, викладачі кафедри активно проводять онлайн-консультації та заняття із використанням відео-зв`язку. Використовують мобільні онлайн-платформи  Zoom, Skype Viber, Telegram, аби студентам вдавалося опановувати якомога ширше всю інформацію, та щоб їх самостійна робота була на належному рівні.

    Навчайтеся в режимі онлайн. Залишайтеся вдома! Будьте здорові!Посібники по стандартам інтегрування

опубліковано 5 бер. 2020 р., 06:23 Александр Пупена

На заключній конференції aCampus, були презентовані усі матеріали, які були розроблені в межах проекту. Вашій увазі представляються посібники (guide), які розкривають деякі технічні аспекти стандартів інтегрування систем керування. Викладачі нашої кафедри є авторами двох таких посібників:

Принципи функціонування систем керування основним виробництвом через призму стандарту IEC-62264. (Олександр Пупена, Олег Клименко, Роман Міркевич). У даному посібнику стандарт IEC-62264 «Інтегрування систем керування підприємством і виробництвом» використовується як основа для розуміння функціонування систем класу MOM. У якості прикладу використовується навчальний проект автоматизації виробничих процесів вироблення молочної продукції. Посібник буде корисним як спеціалістам розробникам (з автоматизації, IT) так і фахівцям із експлуатаціі на виробництві.

Практичні рекомендації до реалізації елементів стандарту IEC 61512 в програмному забезпеченні систем керування. (Олександр Пупена, Роман Міркевич, Олег Клименко). У даному посібнику на реальних прикладах показані способи реалізації елементів стандарту IEC 61512 «Керування порційним виробництвом». Посібник може бути корисним спеціалістам з автоматизації, які займаються розробкою прикладного ПЗ для ПЛК та SCADA/HMI великої та середньої алгоритмічної складності.


Усі посібники, розроблені в рамках проекту aCampus  доступні за посиланням.

  

Заключна конференція проекту aCampus

опубліковано 27 лют. 2020 р., 21:56 Александр Пупена   [ оновлено 2 бер. 2020 р., 04:59 ]

    26 лютого в Києві відбулася заключна конференція проекту  aCampus. Нагадаємо, що даний проект - це кампанія по росту обізнаності та кращого використання українськими замовниками та розробниками міжнародних стандартів в області промислової автоматизації та ІТ, що тривала з липня 2019. Проект вели Технічний комітет 185 «Промислова автоматизація», Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) за підтримки німецького співтовариства міжнародної співпраці GIZ. Від нашої кафедри в проекті приймали участь Олександр Пупена, Олег Клименко, Роман Міркевич та Альона Шишак. Фінальна конференція проекту фокусувалася на ролі стандартів в Індустрії 4.0, яка є основою сучасного цифрового виробництва.

    У рамках проекту нашими співробітниками було пророблено велику кількість матеріалу, зроблені аналітичні дослідження, перекладені два стандарти, випущені дві білі книги та два посібника,  створений глосарій термінів, а також створено велику кількість матеріалу просвітницького характеру. Ці матеріали  доступні на сайті www.tk185.appau.org.ua .  У проекті також приймали участь колеги з інших ЗВО (КПІ, ХАІ, НУБІП, КНУБА) та інших організацій під керівництвом голови ТК 185 Олександра Юрчака. Обсяг проведеної роботи та її результати доступні у фінальному звіті проекту aCampus .

    Фінальну конференцію відвідали Олександр Пупена та Олег Клименко. Олександр виступив з доповіддю про результати роботи над стандартами вертикальної інтеграції.

    Звіт конференції доступний за посиланням.

    Хоч проект aCampus є завершеним, робота над стандартами продовжується. Слідкуйте за новинами.

 

    

Відвідування конференції та підприємств в Білорусі

опубліковано 27 лют. 2020 р., 00:29 Александр Пупена   [ оновлено 27 лют. 2020 р., 00:32 ]

20-21 лютого доцент кафедри АКТСУ Олександр Пупена відвідав Республіку Білорусь. 20-го лютого Олександр прийняв участь у міжнародній конференції OSTIS 2020 у місті Мінськ. Конференція, яка проходила у Білоруському державному університеті інформатики та радіоелектроніки (БГУИР), була присвячена  питанням області застосування семантичних технологій в різних галузях, зокрема на промисловому виробництві. Олександр разом з колегами з Брестського державного технічного університету виступив з доповіддю на секції стандартизації інтелектуальних комп’ютерних систем.  Наступного дня у місті Брест Олександр відвідав один із молочних заводів концерну «Савушкин продукт» та лабораторію робототехніки  Брестського державного технічного університету (БДТУ). Далі пряма мова Олександра.

«Я поїхав в Білорусь за запрошенням колег з БДТУ та «Савушкін продукт», з якими ми вже кілька років ведемо співробітництво в області впровадження стандартів керування порційним виробництвом (ISA-88 та IEC 61512). Між нашими університетами підписано меморандум про співробітництво, що інтенсифікує поїздки такого роду. Наша сумісна доповідь на конференції була присвячена представленню стандарту IEC-61512 (ISA-88) у вигляді бази знань з метою допомоги операторам. Використання інтелектуальних підсистем є основою майбутніх  систем керування виробничими операціями, тому робота в цьому напрямку є перспективною. На конференції було вирішено створити єдине навчально-наукового об’єднання з штучного інтелекту, в яке запросили і наш університет. Я був приємно вражений рівню конференції, представлених на ній робіт та темпам розвитку різних наукових напрямків штучного інтелекту в Білорусі.  Зокрема, представники наукової школи OSTIS представили кілька практичних впроваджень баз знань. На обідній перерві, яка проходила в теплій дружній атмосфері, колеги розповіли про свій досвід проведення лекцій у зарубіжних ВНЗ Європи та Азії. Ввечері колеги показали вечірній Мінськ, який вразив своєю архітектурою.     

У Бресті ми з колегою з БДТУ відвідали молочний завод «Савушкін продукт». Рівень організації виробничих операцій  на цьому заводі вражає. Мене здивувало, що на даному підприємстві такий високий рівень автоматизації, який мало де знайдеш на українських підприємствах, досягнутий силами працівників самого підприємства. Мене особисто вразило кілька речей:

·         зміна автоматизації відбувається не при їх фізичному старінні, а при зміні покоління засобів, що практично не спостерігається на українських заводах;

·         тоді як про стандарт  IEC-61512 (ISA-88) в Україні не чули і не хочуть використовувати, на даному підприємстві він став корпоративним стандартом; зрештою, саме наші компетенції в цьому напрямку стали в основу співробітництва;

·         на підприємстві використовується роботехніка (коботи – колаборативні роботи), яка з часом повністю замінить людину на етапах завантаження продукції в палети;

·         склад повністю автоматичний, тобто палети завантажуються і вивантажуються на стелажі без участі людини; 

·         співробітники вирішили своїми силами розробити рівень MOM, але при цьому використати інтелектуальні підсистеми на базі OSTIS;

На моє здивування щодо планів розробки MES на базі знань Дмитро Іванюк (начальник відділу інноваційного розвитку) сказав так: «будувати сьогодні MOM традиційними засобами – це не перспективно і мало-функціонально». Слід відмітити, що на сьогоднішній час такий підхід є трендом в розвитку MOM у світі.

Після відвідування молочного підприємства ми завітали до лабораторії робототехніки БДТУ. Був приємно вражений тим, що студенти тут навчаються автоматизувати виробництво з використанням коботів від різних виробників (з десяток). Слід відмітити, що дана лабораторія досить молода (2 роки), а коботи придбало для лабораторії підприємство «Савушкін продукт». Завідувач лабораторії росказав про особливості розробки систем з використанням коботів, та їх особливості порівняно з промисловими роботами. Для мене було відкриттям, що аналогічна система з використанням колаборативних роботів виявляється коштує в сумі дешевше, у зв’язку з відсутністю необхідності реалізації додаткової системи функціонального захисту, так як коботи мають вбудовані функції захисту від нанесення шкоди людини.  Також в лабораторії є коботи білоруського зразку «Розум», що говорить про активний розвиток робототехніки в цій країні.    

Я приємно вражений від поїздки. Дякую Дмитру Іванюку та Данилі Шункевичу за запрошення, супроводження та екскурсіям по містам Білорусі. Думаю наша майбутня співпраця принесе багато користі нашим університетам та країнам».

Фотозвіт за посиланням

До навчання шляхом лабораторних практик

опубліковано 26 лют. 2020 р., 21:33 Александр Пупена

    На кафедрі автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління продовжується цикл профорієнтаційних лабораторних занять з дисципліни «Технологічні вимірювання» зі здобувачами Київського коледжу міського господарства, що навчаються за спорідненою для харчових виробництв спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища». Професор кафедри Вячеслав Іващук, в рамках освітньої програми «Експлуатація апаратури контролю навколишнього природного середовища», ознайомив здобувачів освітнього ступеню «молодший спеціаліст» Київського коледжу міського господарства з методами оцінювання водневого показника pH, окисно-відновного потенціалу Redox технологічних середовищ та вмісту газоподібного середовища із застосування електрохімічних комірок Oksi.
Фотозвіт за посиланням
 

Захисти магістерських робіт фахівцями з автоматизації виробництва як поступ в майбутнє науково-технічного прогресу

опубліковано 14 лют. 2020 р., 05:38 Александр Пупена

    З 13 лютого 2020 року на кафедрі автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління  розпочалися захисти магістерських робіт за спеціальністю 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» за двома освітніми програмами:  «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» та  «Інтелектуальні комп’ютерні системи керування».
    У цьому навчальному році магістранти отримали найбільш сучасні методичні рекомендації до виконання випускної кваліфікаційної роботи на здобуття освітнього ступеня «магістр» спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітньої програми «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» денної та заочної форм навчання / уклад.: О.М.Пупена, І.В.Ельперін, В.Г. Трегуб, 2019р. та   методичні рекомендації до виконання випускної кваліфікаційної роботи на здобуття освітнього ступеня «магістр» спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» освітньої програми «Інтелектуальні комп’ютерні системи керування» денної та заочної форм навчання / уклад.: А.П. Ладанюк, Н.М. Луцька, Я.В. Смітюх, В.Д. Кишенько, 2020р.
    Традиційна тематика магістерських робіт за даною спеціальністю має чітке спрямування для розробки необхідного забезпечення комп’ютерних систем та інтелектуальних методів для складних технологічних об’єктів. Перша освітня програма дає необхідні рекомендації щодо інформаційного та програмного забезпечення систем розподіленого керування. Друга освітня програма спрямована на розробку інтелектуальних методів керування з використанням сучасних підходів, зокрема системної інженерії.
    Підвищенню якості підготовки фахівців сприяють ряд заходів, проведених кафедрою. Наприклад, головами ЕК працюють досвідчені фахівці з підприємств та науково-технічних закладів.
    За останні роки кафедрою проведено ряд робіт щодо затвердження освітніх програм, покращенню навчальних планів та можливості випускниками поєднувати як теоретичні, так і  науково-технічні практичні заходи.
    Магістранти представили на публічний захист набуті теоретичні знання,  продемонстрували вміння використовувати їх у практичній діяльності при вирішенні конкретних фахових завдань.
    


Профорієнтація в м.Прилуки

опубліковано 3 лют. 2020 р., 03:59 Александр Пупена

    Доцент кафедри автоматизації комп'ютерних систем управління, Сідлецький В.М. із роботом-піаністом, який розроблений студентами 3 курсу в науково-дослідному студентському бюро кафедри, взяв активну участь у профорієнтаційному заході м.Прилуки.
    На заході було донесено про перспективність напрямку автоматизації комп'ютерних систем управління в умовах постійного прогресу комп'ютерних технологій і автоматичних систем управління - практично у всіх галузях. Тому вибір даної професії надасть: моральне задоволення, позитивну самооцінку, а для роботодавців високу продуктивність праці.
    Велика подяка працівникам ПНЗ «Центр творчості дітей та юнацтва» м. Прилуки за гостинність, організацію, атмосферу наповнену позитивом, і голові Правління Приватного Акціонерного Товариства “Ічнянський Молочно-Консервний Комбінат” Давиді Роману Ярославовичу за сприяння в проведенні профорієнтаційної роботи на високому рівні.
    Фотозвіт можна подивитися за посиланням.


Відбулися щорічні збори АППАУ

опубліковано 29 січ. 2020 р., 05:23 Александр Пупена   [ оновлено 29 січ. 2020 р., 05:26 ]

    23 січня в Києві відбулись загальні збори АППАУ (Асоціації промислових підприємств автоматизації України), серед членів якого є наш університет. На них були присутні члени АППАУ та чимало партнерів. Збори є найвищим органом управління асоціації, які традиційно приймають звіт виконавчої дирекції та затверджують головні напрями роботи на рік. Від нашого університету збори відвідали викладачі кафедри АКТСУ Олександр Пупена, Олег Клименко і Роман Міркевич.

    Збори розпочалися зі звіту АППАУ за 2019 рік, робота в якому була оцінена делегатами позитивно.  Далі відбулося нагородженням Агентів Змін 2019-го року, які проводилися згідно рішень правління та загального голосування напередодні, й також грунтовному опрацюванню критеріїв лідерства та результатів 2019 в аналітичному звіті «Агенти змін». Доцент кафедри АКТСУ Олександр Пупена був нагороджений в номінації Лідер змін в просвіті та освіті рикну. У якості призу керівництво компанії Ріттал-Україна запропонувало йому 1 місце в делегації їх компанії на сьогорічний Hannover Messe .

    У другій половині зборів проводилася робота в групах за попередньо запропонованим темам та напрямам розвитку на 2020. Учасники груп мали обговорити головні виклики по кожному з напрямів та запропонувати конкретні рішення та плани дій.

    Збори проходили в жвавій цікавій атмосфері, учасники обмінювалися думками, дискутували, колегіально приймали важливі рішення щодо планів на 2020 рік. Детальний звіт можна прочитати за посиланням.

 
 
 

Профорієнтація відчиняє університет абітурієнтам

опубліковано 24 січ. 2020 р., 08:29 Александр Пупена

    Професор кафедри автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління Вячеслав Іващук зустрівся з учнями 10-11 класів середньої загальноосвітньої школи  №42 "Відродження" та спеціалізованої школи №31 міста Києва з поглибленим вивченям предметів природничо-математичного циклу.
    Під  час зустрічі майбутні  вступники цікавились наявністю бюджетних місць, переліком іспитів, спеціальностями університету та не аби як зраділи існуванню транспортної розв'язки до спортивного комплексу НУХТ залученням єдиного маршруту без пересадок.
    Учні зацікавилися можливістю відвідати майсетр класи спеціальностей університету та були запрошенні на День відкритих дверей.

1-10 of 115