Новини

          

Вийшла біла книга "Інтегрування систем керування підприємством та виробництвом. Сучасний стан та стандарти"

опубліковано 10 груд. 2019 р., 03:57 Александр Пупена

У рамках проекту aCampus вийшла біла книга "Інтегрування систем керування підприємством та виробництвом. Сучасний стан та стандарти" за авторством викладачів нашої кафедри Олександра Пупени, Романа Міркевича, Олега Клименко та Альони Шишак.
    Ефективна робота виробничого підприємства можлива тільки за умов узгодженої роботи усіх задіяних бізнес- та виробничих процесів. Сьогодні необхідність швидкої адаптації під мінливі умови ринку, попит та номенклатуру продукції, потреба у простежуваності та в зменшенні собівартості потребують не тільки повної автоматизації процесів на кожному з рівнів керування, а й їх узгодження. На багатьох українських підприємствах, де процеси на організаційно-економічному рівні та на рівні керування виробництвом вже є автоматизованими, координація між службами проводиться за усними або письмовими розпорядженнями, дані передаються у вигляді документів. У багатьох випадках обмін інформації між рівнями реалізований, але це організовано індивідуально для кожного об’єкта, що є дуже трудомістким завданням. Така типова ситуація виглядає дивно, враховуючи що вже з 2000-го року існує стандарт, що означує правила інтегрування систем керування підприємством та виробництвом.
    Маючи на одному підприємстві «зоопарк» рішень від різних постачальників інформаційних систем (MES, EAM, LIMS, ERP), замовник не отримує цілісну систему керування. Стандарт IEC 62264 означує єдині правила такої взаємодії, тому в інтересах усіх гравців ринку – постачальників програмних засобів систем керування, інтеграторів і звичайно ж замовників – щоб він використовувався в якості спільного знаменника єдиної інформаційної системи підприємства. Мета цієї білої книги показати, які проблеми виробничих підприємств та інжинірингових компаній може вирішити використання даного стандарту у своїй діяльності та як на це може вплинути його імплементація в Україні. Біла книга може бути цікавою усім керівникам виробничих підрозділів, керівникам IT-відділу, директорам різних відомств та CEO, а також викладачам та аспірантам закладів вищої освіти.
Нагадаємо, що у вересні цією ж командою були закінчені роботи над першим варіантом перекладу стандартів українською мовою, як доступні за наступними посиланнями:
    Білу книгу можна безкоштовно завантажити за посиланням.

PLCnext - ПЛК нового покоління!

опубліковано 28 лист. 2019 р., 14:00 Александр Пупена   [ оновлено 28 лист. 2019 р., 22:29 ]

28 листопада в офісі Фенікс Контакт Україна пройшла конференція на тему «IIoT в сучасних системах АСУ ТП. Технологія PLCnext Technology для розробки, проектування й експлуатації рішень з автоматизації». Як можна зрозуміти з назви, конференція була присвячена принципово новому типу ПЛК - PLCnext, який суміщає в собі переваги PC-base платформ (базується на Linux), PLC, має Simulink, ЛМІ на базі WEB-серверу, вбудовані технології IIoT, OPC UA та повністю відкриту архітектуру, що дозволяє добавляти свої власні програмні та апаратні модулі.

Конференцію від кафедри АКТСУ відвідав Олександр Пупена. На думку Олександра новий ПЛК є інноваційним пристроєм і відкриває широкі можливості для побудови Industry4.0-рішень, залишаючись при цьому для розробника системи одночасно і промисловим контролером на базі IEC 61131, і промисловим комп’ютером з Linux, і засобом людино-машинного інтерфейсу (ЛМІ). В перервах на каву Олександр мав можливість поспілкуватися з генеральним директором Фенікс Контакт Україна, Андрієм Максимцем, щодо можливого співробітництва, зокрема у використанні хмарної платформи Proficloud та ПЛК PLCNext. Андрій відмітив, що Фенікс Контакт тісно співпрацює з ЗВО, тому максимально буде сприяти такому співробітництву.

На конференції були присутні представники інженерних компаній, серед яких були і випускники нашої кафедри, зокрема з компанії «Саутком». Дякуємо організаторам "Фенікс Контакт Україна" та "KMZ Industries" за запрошення! Чекаємо на продовження!

Рекомендуємо Вам подивитися відео запису, яке доступне за посиланням.  

Студентам і аспірантам, хто цікавиться даною тематикою – запрошуємо в гурток промислового Інтернету речей.


Інтелектуальна вібродіагностика

опубліковано 27 лист. 2019 р., 08:08 Александр Пупена   [ оновлено 27 лист. 2019 р., 08:16 ]

27 листопада кафедра АКТСУ отримала новий стенд  «Smart Vibration Sensing» від компанії Advantech. Цей  стенд дає можливість побудувати систему вібродіагностики двигунів без використання провідного підключення, так як використовується мережна технологія LoRaWan. Стенд оснащений:

Інтелектуальний датчик вібрації і температури з вбудованим передавачем LoRaWAN дозволяє безпосередньо передавати значення вібраційної характеристики (наприклад, середньоквадратичне значення швидкості, пік g) і не потребує навіть підключення живлення (має акумулятор, який може живитися від трансформатору струму с силової проводки двигуна). Промисловий бездротовий шлюз LoRaWAN є IIoT Edge-пристроєм, який дає можливість збирати дані з різних пристроїв (LoRaWAN та Ethernet), обробляти їх та відправляти в хмарні сховища.  

Стенд отримано в рамках співробітництва між НУХТ та ПРОКСИС™. Він буде знаходитися місяць в аудиторії А-532. Протягом цього часу стенд буде використовуватися в гуртку Промислового Інтернету речей НУХТ для ознайомлення студентів з даними технологіями. Тим не менше, є домовленість що з часом стенд може бути переданий на триваліше використання в НУХТ.

Все буде IIoT!


Internet - конференція з автоматизації як основа сучасного погляду в майбутнє

опубліковано 26 лист. 2019 р., 05:57 Александр Пупена

    20 листопада 2019 року в НУХТ на базі кафедр Автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління та Інформаційних систем за участю університетів: Національний університет біоресурсів і природокористування України, Warsaw University of Life Sciences, Przemyslowy Instytut Automatyki i Pomiarow, була проведена VІ Міжнародна науково-технічна Internet-конференція «Сучасні методи, інформаційне, програмне та технічне забезпечення систем керування організаційно-технічними та технологічними комплексами», присвячена 60-ти річчю підготовки фахівців з автоматизації.
    Цього року було подано 186 заявок із 25 організацій. На пленарному засіданні 20 листопада 2019 року вчені з різних куточків України обмінювались досвідом та науковими здобутками з різних сфер. Професор кафедри АКТСУ НУХТ Ладанюк Анатолій Петрович провів екскурс в історію кафедри АКТСУ.
    Професор кафедри ІС НУХТ Чумаченко Сергій Михайлович зробив доповідь на тему: "Тенденції розвитку цифрових технологій в сфері їх застосування для досліджень ДНК живих організмів", якою викликав жваву дискусію серед присутніх.
    Доцент кафедри Автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І. Мартиненка Національного університету біоресурсів і природокористування Решетюк Володимир Михайлович поділився досвідом і навів порівняльний аналіз освітніх програм підготовки бакалаврів з автоматизації в університетах України та Польщі.

Підписано Меморандум між НУХТ та ПРОКСИС™, офіційним представником Advantech в Україні

опубліковано 14 лист. 2019 р., 05:17 Александр Пупена

Ми маємо чудову новину!

    На цьому тижні Національний університет харчових технологій та ТОВ «ДІСТІ-ПРО» (ПРОКСИС™), офіційний представник Advantech в Україні, підписали меморандум про співпрацю.
    Метою цього Меморандуму є співпраця Сторін по вдосконаленню навчального процесу з питань розробки та впровадження сучасних автоматизованих систем керування з використанням мікропроцесорних систем PC-based control, систем промислового інтернету речей (надалі IIoT) та інших технологій Індустрії 4.0, систем комунікацій, здійснення наукової і практичної діяльності у зазначеній області. Предметом цього Меморандуму є програмні та технічні засоби систем автоматизації, комунікації, IIoT, навчально-методичне забезпечення дисциплін, просвітні матеріали, наукові праці, науково-дослідні роботи.
    Одразу після підписання меморандуму відбулася робоча зустріч між технічним директором ПРОКСИС™, Сергієм Крючатовим та Олександром Пупеною, доц. каф. АКТСУ НУХТ, щодо уточнення подальших дій по співробітництву. На зустрічі також був присутній магістрант Євгеній Бондаренко, який очолює студентський гурток Промислового Інтернету Речей (IIoT) НУХТ. За результатами зустрічі було вирішено:
 1. Взяти на кафедру на тимчасове використання демостенд WISE з інтелектуальним датчиком вібродіагностики з LoraWan та маршрутизатором з метою ознайомлення з технологіями LoraWan (бездротове рішення IoT) та Edge (система Edgelink). За результатами зробити деталізований звіт. Термін: кінець листопада – початок грудня. Виконавці: учасники гуртку IIoT під керівництвом Євгенія Бондаренко.
 2. Сформувати робочу групу зі студентами щодо розробки, впровадження та наладки проекту «Розумний офіс» з використанням програмних та технічних засобів IIoT від Advantech:
  • IIoT пристрої (датчики, перетворювачі), шлюзи WISE, маршрутизатори та інше
  • SCADA WebAccess
 3. Термін: грудень 2019 – травень 2020 (здача). Керівник проекту Олександр Пупена
 4. Започаткувати проект по розробці демостенду з використанням машинного зору на базі рішення DodaVision. Зробити запит на Advantech для отримання необхідного програмного та технічного забезпечення. Початок робіт – Грудень 2019.
 5. Зробити запит на Advantech щодо можливості отримання Інтелектуального шлюзу Smart Swarm
 6. Зробити запит на Advantech щодо можливості отримання демонстраційної ліцензії використання хмарних сервісів WISE-PaaS.

Молодші спеціалісти випробувють НУХТ практикою

опубліковано 13 лист. 2019 р., 03:27 Александр Пупена   [ оновлено 13 лист. 2019 р., 03:29 ]

11 листопада професор кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Іващук В'ячеслав провів профорієнтаційне лабораторне заняття з дисципліни «Технологічні вимірювання» зі здобувачами Київського коледжу міського господарства, що навчаються за спорідненою для харчових виробництв спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища», в рамках освітньої програми «Експлуатація апаратури контролю навколишнього природного середовища». Гості високо оцінили лабораторну базу кафедри, щодо визначення якісних параметрів технологічного середовища.
Під час зустрічі піднімались питання перехресного вступу, наявності місць для вступу на навчання за рахунок державного бюджету для здобуття освітнього ступеня бакалавра. Цікавились студенти і продовженням навчання для отримання  ступеня магістра, умовами вступу, особливостями навчання на заочній формі.

Готуємось до проведення експертиз освітніх програм

опубліковано 21 жовт. 2019 р., 01:49 Александр Пупена

    Викладачі – доценти кафедри Автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління НУХТ Смітюх Ярослав та Іващук В’ячеслав пройшли онлайн тренінг з акредитації освітніх програм, що був організований Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти. Засвідченням успішного засвоєння  матеріалу тренінгу стало успішне складання тесту по пройденому матеріалу та отримання сертифікатів.
    

Семінар «Інтеграція АСУТП-MES-ERP: роль стандартів»

опубліковано 16 жовт. 2019 р., 09:09 Александр Пупена

11 жовтня в HUB4.0 відбувся перший семінар в рамках проекту aCampus на тему «Інтеграція АСУТП-MES-ERP: роль стандартів». На семінарі з доповіддю виступив доцент нашої кафедри Олександр Пупена, який є головою під-комітетів стандартів МЕК  61512 та МЕК 62264. У доповіді Олександр коротко означив основну роль стандартів та їх зміст. З доповідями виступали також Олександр Юрчак (АППАУ), Олег Щербатенко (IT Enterprise) та Сергій Євтушенко (Індасофт-Україна). Семінар завершився панельною дискусією.

Увага до семінару була великою з обох сторін – як учасників ринку, так і команди проекту. По ідеї, семінар (як і наступні, що плануються) мають виконувати 2 головні цілі – 1) надати головну інформацію про відповідні стандарти, 2) розкрити їх роль у вирішенні конкретних ринкових проблем. Тільки так можна «достукатись» до ринку й, відповідно, стимулювати попит на використання стандартів. Отже, що вийшло, а що не дуже 1-го разу? Читайте про це у детальному звіті запосиланням.

Від кафедри на семінарі також були присутніми Олег Клименко, який також приймає участь в проекті aCampus, та магістрант Євгеній Бондаренко.  

Фотозвіт та перші враження від семінару доступні за цимпосиланням.


Нове співробітництво в напрямку розивтку IIoT

опубліковано 16 жовт. 2019 р., 07:08 Александр Пупена   [ оновлено 16 жовт. 2019 р., 07:14 ]

10 жовтня нашу кафедру відвідали Дарія Ву з всесвітньо відомої фірми Advantech та Сергій Крючатов з української фірми Проксис, офіційного представника Advantech в Україні. Ціль візиту – ознайомлення з кафедрою та проведення діалогу щодо подальшого співробітництва.

Гості були приємно здивовані оснащенням лабораторій кафедри та програмами підготовки студентів. У процесі перемовин були намічені подальші плани співробітництва, зокрема:

·         оснащення кафедри засобами IIoT (Промислового інтернету речей)

o   IIoT пристроїв вводу/виводу

o   пристроїв Edge

o   програмних засобів

o   промислових шлюзів

o   інших засобів

·         доступ студентів та викладачів до хмарних сервісів WISE-Paas

·         можливе оснащення систем машинного зору

·         коригування кафедрою робочих програм дисциплін

·         формування кафедрою навчального та просвітного матеріалу

·         проведення кафедрою навчальних та просвітніх семінарів  

Дякуємо гостям за те, що знайшли час для відвідування нашої кафедри. Ми впевнені що подальша співпраця значно інтенсифікує розвиток напряму IIoT в Україні, за рахунок використання сучасної техніки світового рівня та задіяння кваліфікованих викладачів та кращих студентів. 

Нагадаємо, що на попереднійдо цього конференції нашій кафедрі, як одній із найкращих в Україні по підготовці спеціалістів з автоматизації, подарували стартовий комплект IIoT.
    Фотозвіт за посиланням.

Відвідування конференції Advantech + ПРОКСИС

опубліковано 12 жовт. 2019 р., 11:11 Александр Пупена   [ оновлено 31 жовт. 2019 р., 14:17 ]

8-го жовтня в Києві відбулася Ювілейна Конференція Advantech + ПРОКСИС ™ «Промисловий інтернет речей - техніка або маркетинг?», яку від нашої кафедри відвідав доцент Олександр Пупена. Метою конференції було обговорення сучасних тенденцій та ділення досвідом використання сучасних технологій промислового Інтернету речей (IIoT). Далі пряма мова від Олександра.

«Враховуючи, що одним із ключових напрямків роботи кафедри є технології Індустрії 4.0, до яких входить і Промисловий інтернет речей (IIoT), відвідування подібних конференцій для нас є обов’язковими. Це дає представлення про сучасний стан технологій Індустрії 4.0 та ринкових пропозицій для їх впровадження. У даному випадку конференцію організовували компанія Проксис, офіційний представник Advantech в Україні.  Компанія Advantech є лідером по виробництву промислових комп’ютерів різної потужності, а з недавнього часу компанія пропонує власні рішення  IIoT (апаратні пристрої та платформа WISE-PaaS), які якраз і було представлено на даній конференції. Саме промислові рішення пристроїв IIoT Edge та хмарних платформ для промислового Інтернету речей нас і зацікавили. Зрештою, ми отримали набагато більше, ніж очікували :)  Але все по черзі…

  У організації конференції приймали активну участь співробітники Advantech - Дарія Ву та Ко-Лунг Чен, які робили доповіді щодо можливостей нових засобів Advantech для рішень IIoT. Виступали та приймали участь в панельних дискусіях також Андрій Гришанков, Віктор Мазовський, Олег Щербатенко та Андрій Гуменний. Головний спікер конференції - Сергій Крючатов («Проксис») відмітив, що у сьогоднішньому світі дуже важливі партнерські відносини і розвиток IIoT можливий тільки в колаборативному середовищі. Ключові питання які ставилися для панельних дискусій: 

 • У мене завод, фабрика, місто, поле. Що дасть мені інтернет речей?
 • Чи можна обійтися без інтернету речей?
 • Чи можливо побудувати свій інтернет речей?
 • Які ресурси потрібні для створення системи?
 • Які є готові рішення?
 • Чому компанія Advantech розвиває промисловий інтернет речей і як вона це робить?

Конференція була дуже атмосферною, цікавою як доповідями, так і презентаційними стендами, на яких були представлені IIoT рішення від Проксис, Advantech та IT Enterprise. Для мене було несподіванкою зустріти давніх друзів, велика кількість яких закінчили нашу кафедру, та навіть тут викладали :) Але найбільшим здивуванням стала заключна частина конференції, на якій Сергій Крючатов назвав нашу кафедру передовою в напрямку розвитку промислової автоматизації та Індустрії 4.0 а також вручив дуже цінний подарунок – пристрій IIoT WISE-4012E, новинку Advantech.

Дуже дякуємо організаторам за чудову конференцію та цінні призи! »

Слідкуйте за новинами! Скоро ми розповімо ще багато цікавого! 

Офіційна програма конференції та деталі доступні за посиланням
Фотозвіт доступний за посиланням.1-10 of 102