Новини

          

Перші захисти бакалаврів

опубліковано 8 черв. 2021 р., 12:03 Oleksandr Pupena   [ оновлено 8 черв. 2021 р., 12:30 ]

    Сьогодні 8.06.2021 року відбулися перші в цьому році захисти бакалаврів. Комісія відзначила високою оцінкою кілька захистів, які виділялися своєю інноваційністю. Цього року здобувачі у своїх бакалаврських роботах почали використовувати рішення з використанням Інтернету речей як в промислових установках IIoT (Дмитро Сімак) так і в керуванні будівлями (Yaroslav Chernienko). Цього року вперше на кафедрі в кваліфікаційних роботах було використано квадрокоптер спеціального виконання, з вбудованими додатковими датчиками та окремим бортовим комп'ютером в додаток до основного польотного. Робота була присвячена використанню квадрокоптерів у сільському господарстві та в промисловості (контроль за цілісністю). У роботі розглядався "просунутий" коптер від Intel, який цього року подарував на кафедру Ivan Dovgal. Комісія відмітила, що здобувач Aleksey Zaiets впорався з поставленою задачею на відмінно, а в магістратурі очікуються подальший розвиток даного напрямку з використанням експериментального обладнання.
    


87 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів

опубліковано 16 квіт. 2021 р., 04:21 Oleksandr Pupena   [ оновлено 16 квіт. 2021 р., 04:23 ]

15 та 16 квітня 2021  онлайн форматі року відбулось засідання секції «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» 87-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів "Наукові здобутки молоді –вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті". Були зачитані доповіді та представлені постери матеріалів досліджень.

Учасники конференції відзначають:

  • високий рівень фундаментальних і прикладних досліджень, представлених у доповідях, орієнтованих на вирішення актуальних наукових і практичних завдань у галузі автоматизації;
  • актуальність тематики докладів конференції:
  • активну участь у роботі конференції та інтерес до наукових досліджень студентів та аспірантів;
  • необхідність залучення до роботи конференції учасників з боку промислових підприємств і бізнесу.

Вітаємо всіх учасників, маємо надію зустрітися за кращих умов на наступній конференції!

На секції в онлайн режимі були присутніми 28 осіб, тези конференції увійшли  в збірник тез.  

Усі постери доступні за посиланням.

87 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів 15 квітня

Перспективи використання технологій Індустрії 4.0 на підприємствах молочної промисловості України

опубліковано 30 бер. 2021 р., 03:58 Oleksandr Pupena   [ оновлено 30 бер. 2021 р., 04:05 ]

24 березня департамент економіки та цифровізації Київської ОДА провів круглий стіл з обговорення сфери смарт-спеціалізації Київської області «Виробництво інноваційних харчових продуктів з вдосконаленими споживчими якостями (функціональна їжа)» у галузі виробництва молочних продуктів. Круглий стіл був плідним для кращого розуміння особливостей розвитку галузі «Виробництво молочних продуктів». На ньому виступили викладачі НУХТ, керівники підприємств та спеціалісти галузі. Зі своєю доповіддю на круглому столі виступив доцент кафедри АКТСУ Олександр Пупена з темою "Перспективи використання технологій Індустрії 4.0 на підприємствах молочної промисловості України".

Відео запису та круглого столу доступне за посиланням 

Презентація


Промисловий робот ABB в навчанні і в дослідженнях

опубліковано 4 лют. 2021 р., 04:50 Oleksandr Pupena   [ оновлено 4 лют. 2021 р., 04:51 ]

Восени минулого року, завдяки партнерам ABB в Україні, кафедра АКТСУ НУХТ отримала можливість готовити спеціалістів з компетенціями програмування промислових роботів на реальному обладнанні –ABB  IRB1200. За цей час старший викладач Міркевич Роман Миколайович самостійно розібрався з принципами та засобами розробки та програмування роботів, підготовив студентів 3-го курсу та розробив необхідний методичний матеріал.

Окрім навчання, промисловий робот використовується і в інших дослідницьких роботах. Вашій увазі пропонується практична реалізація одного із етапів роботи по використанню промислових роботів з системами машинного зору. Камера розпізнає об'єкт і вказує промисловому роботу куди його необхідно перемістити.  Це частина магістерської роботи магістранта Євгенія Бондаренка, який саме зараз готується до її захисту. Його задача було навчити розпізнавати камеру об'єкти. Результат сумісної роботи показаний на відео.

    

Річна підписка на 2021 рік і 5-річний архів CHIP NEWS

опубліковано 3 лют. 2021 р., 06:02 Oleksandr Pupena

Наша кафедральна бібліотека поповнилася новим журналом, та навіть не одним!

Компанія ПРОКСИС™ (https://www.proxis.ua ), яка є лідером в реалізації промислових комп'ютерів та компонентів промислового Інтернету речей (IIoT), а також є нашим партнером, що допомагає розвивати даний напрямок на території України, оплатила для кафедри річну підписку на три сучасні журнали, що стосуються IoT. Перший з них -  CHIP NEWS http://www.chipnews.com.ua, про два інші повідомимо згодом. На додаток до цього, редакція журналу CHIP NEWS подарувала нам усі номери журналу за останні 5 років. Дякуємо компанії ПРОКСИС™ та видавництву CHIP NEWS за вклад в освіту.

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри можуть почитати будь-який номер журналу в аудиторії А-532, або взяти почитати додому.        Квадрокоптер для іноваційної діяльності

опубліковано 1 лют. 2021 р., 07:07 Oleksandr Pupena   [ оновлено 2 лют. 2021 р., 00:57 ]

    Ви стовідсотково знаєте що таке квадрокоптери! Але чи знаєте Ви, що крім використання дронів для розваг, вони все частіше використовуються в промисловості? Зараз є цілий напрямок інноваційних розробок для квадрокоптерів, які вирішують комплекс проблем у різних секторах економіки. Найбільш цікавим з точки зору досліджень є використання безпілотних літальних апаратів, які керуються без участі оператора. Такі квадрокоптери оснащені великою купою датчиків та мають додатковий бортовий комп'ютер для написання власного автопілота та реалізації інших завдань. Саме такий апарат з назвою "Intel® Aero Ready to Fly Drone" наша кафедра отримала сьогодні. Тепер наші студенти зможуть досліджувати та випробувати безпілотні технології на реальному обладнанні.
    Все це стало можливим завдяки нашому випускнику і другу кафедри Довгалю Івану Івановичу, який подарував нам цей чудовий апарат. Ми впевнені, що це стане нагодою для розвитку додаткових компетенцій у наших студентів і прикладних досліджень в нових напрямках. З деталями про дану модель квадрокоптеру можна ознайомитися за посиланням.
  
 
      
       

Інтернет-конференція з автоматизації як основа відкриття нових горизонтів в науці

опубліковано 30 лист. 2020 р., 00:29 Oleksandr Pupena   [ оновлено 30 лист. 2020 р., 00:40 ]

26 листопада 2020 р. на базі кафедр автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління (АКТСУ) та інформаційних систем НУХТ, за участю університетів: Національний університет біоресурсів і природокористування України, Warsaw University of Life Sciences була проведена VІІ Міжнародна науково-технічна Internet-конференція «Сучасні методи, інформаційне, програмне та технічне забезпечення систем керування організаційно-технічними та технологічними комплексами».

На пленарному засіданні 26 листопада 2020 року вчені з Польщі та різних куточків України обмінювались досвідом та науковими здобутками під час on-line зустрічі. Слід відмітити доповіді професора кафедри АКТСУ Ладанюка А.П. та доцента кафедри автоматизації та робототехнічних систем ім. І.І. Матриненка (НУБІП) Решетюка В.М., як такі, що найбільше зацікавила присутніх.

Всього на конференцію подано 183 заявок із 37 організацій серед них два вищих навчальних заклади з Польщі та Казахстану. По результатам проведення конференції складено збірник тез, який розміщений на сайтах НУХТ та кафедри АКТСУ. Це свідчить про авторитет конференції, популярність, що зростає з року в рік, та зацікавленість учасників в обміні інформацією через Internet.

Планується подальше проведення VІІІ Інтернет-конференції у листопаді 2021 р.

Посилання на тези доповідей.Прошйла онлайн-коференція "Технічний день автоматизації" ТДА20-1

опубліковано 29 лист. 2020 р., 07:35 Oleksandr Pupena

    28 грудня у онлайн режимі пройшла неформальна просвітницька конференція "Технічний день автоматизації" ТДА20-1, під назвою "Робо-сфера". Цей захід регулярно проводиться на базі нашого університету, цього разу наша кафедра організовувала її в онлайн-форматі разом з партнерами з ABB. На конференції виступили колеги з Білорусі (БрГТУ, "Савушкін продукт") та з України (Інфоком, Кведо-Роботікс). Виступи були дуже цікавими та інформативними. Конференція хоч і була неформальною, але регламент було збережено, що дало можливість використати запланований час ефективно.
    Запис конференції доступний на нашому Ютуб-каналі

Презентації та інші матеріали найближчим часом будуть доступні на сторінці ТДА

Відео фрагменту практичного заняття по роботехніці

опубліковано 16 жовт. 2020 р., 13:21 Oleksandr Pupena

Як Ви вже знаєте, декілька тижнів тому, наша кафедра отримала для використання в навчальному процесі робототехнічний комплекс ABB IRB1200. Завдяки компаніям АВВ та ЛБЮ-тех студенти мають можливість вивчати робототехніку не лише в теорії, а й на практиці. Викладач Роман Міркевич провів практичне заняття, яке зазняв на відео та виклав на своєму каналі. Це спонукає кращій обізнаності в роботехніці студентів інших вишів та спеціалістів промисловості.      

Кафедра отримала промислового робота

опубліковано 24 вер. 2020 р., 22:34 Oleksandr Pupena

Завдяки співробітництву у напрямку освіти та просвіти з роботехніки, ми отримали від представників авторизованого партнера ABB в Україні "ЛБЮ-тех" промислового робота, що буде впроваджений у навчальний процес. У нас викладачів попереду багато роботи, у студентів – нових лабораторних робіт, а також оновлений курс по роботехніці. Даний напрям дуже перспективний і є частиною концепції Розумного виробництва та Індустрії 4.0. Чекайте новин! Дякуємо Andrey Panchenko та Yuriy Kuzmich за сприяння!

1-10 of 129