Новини

          

Наукові злети

опубліковано Александр Пупена   [ оновлено ]

18 жовтня 2018 року на кафедрі Інтегрованих автоматизованих систем управління відбулася ще одна велика подія, що пов’язана із захистом докторської дисертації випускника докторантури Іващука Вячеслава Віталійовича. Тема дисертації «Автоматизоване управління технологічними комплексами з виробництва багатоасортиментної продукції». Захист відбувся в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, в спеціалізованій Вченій Раді Д26.004.07, спеціальність 05.13.07 «Автоматизація процесів керування», науковий консультант д.т.н.,  проф. Ладанюк Анатолій Петрович.


Відкриття оновленої лабораторії Schneider Electric

опубліковано 18 жовт. 2018 р., 12:35 Олег Клименко   [ оновлено користувачем Александр Пупена ]

18 жовтня на кафедрі ІАСУ відбулося урочисте відкриття оновленої лабораторії Schneider Electric.
Серед присутніх були проректор з науково-педагогічної та виховної роботи НУХТ , декан факультету АКС, завідувач та викладачі кафедри ІАСУ, представники фірми Schneider Electric, а також представники фірм інтеграторів. Спеціальним гостем був аташе по питанням наукового та університетського співробітництва посольства Франції в Україні.

Детальніше про урочисте відкриття читайте в пресі:

Электроблюз

EBA

ProfiDOM.com.ua

 


У НУХТ пройшов черговий семінар ТДА

опубліковано 17 жовт. 2018 р., 04:26 Александр Пупена   [ оновлено 17 жовт. 2018 р., 04:32 ]

13 жовтня в Національному університеті харчових технологій пройшов безкоштовний семінар-конференція  «Використання сучасних інформаційних технологій в автоматизованих системах управління виробництвом». Захід пройшов в рамках Технічних днів автоматизації(ТДА) що проводяться для спеціалістів з автоматизації декілька раз на рік, починаючи з 2016-го року, як в НУХТ так і в інших закладах України. Назва цього ТДА - «IT-фікація АСУТП: по життєвому циклу ПЗ та систем». Семінар організовано кафедрою ІАСУ НУХТ, за підтримки колег з  ІТР (Інноваційно-технічні рішення), АППАУ,  Altran GEC Ukraine (Lohika), КНУБА, КПІ.

Мета семінару - підвищити навики спеціалістів з автоматизації в технологіях ІТ, а саме по практикам супроводження ПЗ та систем по їх життєвому циклу. Традиційно ТДА проходять у суботу, цей семінар не став винятком. Не зважаючи на передсвяткові дні у заході прийняли участь біля 50-ти чоловік з різних організацій, у тому числі навчальних закладів (НУХТ, КПІ, КНУБА), інженерних компаній та виробничників.

Гостей вразили яскраві та цікаві виступи спікерів з області ІТ. Максим Романов (АППАУ) розпочав семінар розповіддю про практики життєвого циклу програмного забезпечення та DevOps.  Друга доповідь була про представлення моделей в XML та їх трансформацію. Обидва виступи були обговорені з точки зору можливого і рекомендованого використання технологій в життєвих циклах АСУТП. Доповідь Лева Ваняна (ІТР) була присвячена розробці з використанням Git, середовища GitLab і процесів GitFlow. Учасники обговорили де і при яких умовах можна використовувати технології Git в життєвому циклі програм та систем промислової автоматизації.  Завершив цикл доповідей Зеник Матчишин (Altran GEC Ukraine (Lohika)) з доповіддю «Cloud technologies for automatic process control systems». Хмарні рішення були розглянуті саме з точки зору промислового Інтернету речей. Не зважаючи на досить важкі теми для розуміння спеціалістами АСУТП, усі доповіді супроводжувалися жвавими обговореннями і запитаннями до спікерів. Офіційна частина завершилася двома незапланованими доповідями Вікторії Путятіної (ІТР) та Дмитра Брюхацького (GlobalLogic Ukraine), які розповіли про практики впровадження висвітлених семінаром технологій.

В перервах, та по завершенню офіційної частини гості мали можливість поспілкуватися в неформальній обстановці. Це був дійсно насичений і цікавий день!   

Кафедра ІАСУ дякує усім учасникам семінару.

Презентації з семінару доступні за посиланням. Згодом будуть викладені оброблені відео виступів.

Фотозвіт викладено на сторінці кафедри у Фейсбук.

Віртуальний тренажер для програмування ПЛК

опубліковано 16 жовт. 2018 р., 05:48 Александр Пупена   [ оновлено 16 жовт. 2018 р., 05:49 ]

Викладач кафедри ІАСУ, Володимир Полупан, створив віртуальний тренажер для практичних робіт з програмування промислових контролерів ПЛК Modicon, що програмуються в середовищах SoMachine Basic та Unity PRO. Цей тренажер дає можливість попрактикуватися зі створення та налагодження прикладного програмного забезпечення контролерів без наявного фізичного обладнання.

Тренажер знаходиться у вільному доступі. Завантажуйте і пробуйте вже зараз!  

Відеоролик демонструє як користуватися тренажером.


День відкритих дверей 6 жовтня 2018 року

опубліковано 7 жовт. 2018 р., 12:49 Александр Пупена   [ оновлено 8 жовт. 2018 р., 11:46 ]

    6 жовтня в НУХТ пройшов перший цього навчального року день відкритих дверей. Гості мали можливість дізнатися про ті компетенції, які можуть здобути студенти, навчаючись на факультеті АКС за спеціальністю «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», умови їх навчання, про можливості активного відпочинку, та на власні очі побачити лабораторії нашої кафедри. Наші студенти продемонстрували свої професійні, творчі та спортивні здобутки, що були отримані під час навчання.
    Зокрема студенти 4-го курсу продемонстрували «Граючі роборуки», які зробили власноруч у студентському гуртку. От що розказує про це керівник гуртка, Віктор Сідлецький: "Великою перевагою в даному релізі (граючих робо-рук), це те, що вже грає дві руки. Також до досягнень можна віднести, що автоматизована система управління, дозволяє програти будь-який попередньо набраний музичний файл і збережений в текстовому форматі (в якому ноти відповідають позиції клавіші).
В подальшому хлопці постараються вдосконалити процес зчитування і обробки інформації, щоб програвати більш швидкі і мажорні композиції. Головне, що коли ми приступали до роботи, ніхто з нас не вмів грати на клавішних інструментах, та власне і на інших також. Та, як показала практика, хорошому автоматчику – це не перешкода. Так, що ми можемо пишатись нашими студентами, а в даному випадку особливо: Максим Куць (АК-4-2), Дмитро Майданець (АК-4-2), Євгеній Бондаренко (АК-4-4), Олексій Дібров (АК-4-4)"Усі бажаючі мали можливість пройти майстер класи по програмуванню портальних механотронних установок та розробки елементів інтелектуальних систем. Ми дякуємо усім гостям та організаторам дня відкритих дверей.


Завжди раді бачити Вас у нас на кафедрі. Приходьте, поспілкуємося. Переможці хакатону

опубліковано 16 трав. 2018 р., 12:34 Александр Пупена

Наші хлопці з 3-го курсу Дібров Олексій та Бондаренко Євгеній разом зі студентами Глущенко Іван, Десюк Володимир (Навчально-наукового інженерно-технічного інституту) та Наливайко Христина (технолог Навчально-наукового інституту харчових технологій) стали переможцями хакатону агроінновацій Student Agritech Challenge, організованого для студентів агро- і технічних спеціальностей агрохолдингом Миронівський Хлібопродукт (МХП) спільно з Radar Tech і AgroHub!


Далі, пряма мова учасників:
"На такому заході ми були вперше, участі в подібних заходах не приймали. Наша команда називалась "Unity". Задачею хакатону, було вирішення проблеми транспортування комбікорму на одній із птахофабрик холдингу, в місті Ладижин. До цього трансортування здійснювалось за допомогою автомобільного транспорту, що обходилось компаніі в 12 млн. грн. в рік. Наша команда запропонувала вирішення цієї проблеми шляхом застосування пневмотранспортера. Складність полягала в деяких обмеженнях: не можна було перебудовувати будівлі та будувати нові в санітарих зонах  птахофабрики; велика протяжність фабрики в 750 м; Зберегти цілісність гранул комбікорму в процесі транспортування; Невелика потужність місцевої електропідстанції, та інше. Хакатон тривав 30 годин, без перерви. Було випито літри кави та енергетиків, для того щоб не заснути та  невтрачати дорогоцінний час)
Участь приймало 21 команда, з яких 6 мали схожий проект на наш, із застосуванням пневмотранспортеру. Але після презентації, по результатам голосування журі наш проект був визнаний найреалістичнішим та більше продуманим. Так ми отримали перемогу. Керівники холдингу пообіцяли що втілять наш проект в життя, та гарантували подальше працевлаштування в себе) Також ми виграли поїздку до Ізраїлю в технопарк."

Ми вітаємо переможців! Так тримати!


Круглий стіл - проект ІоТ Україна-Польща

опубліковано 1 квіт. 2018 р., 02:19 Александр Пупена

28 березня в Києві на базі HUB4.0 відбувся круглий стіл з польськими партнерами розвитку кластерів Інтернету речей. Ініціатором заходу стала асоціація АППАУ на чолі з Олександром Юрчаком, учасниками круглого столу стали передові члени АППАУ руху Індустрії 4.0 та ІТ-партнери з Польщі. Від нашого університету на засіданні прийняли участь Альона Шишак та співробітники кафедри ІАСУ Олександр Пупена  та Роман Міркевич.

Учасники круглого столу презентвали програми та рішення, моделі налагодження довгострокової тісної співпраці між Україною і Польщею, під час дискусії були порушені проблеми виходу на міжнародний ринок експорту за кордон.

 У рамках проекту ІоТ Україна-Польща, АППАУ працює з 2-ма польськими партнерами Люблінським технологічним парком та Польським кластером Інтернету речей. Співпраця українських і польських представників ІТ бізнесу відбувається в форматі нетворкінгу, і це вже друга зустріч в подібному форматі.  Для України, співпраця з польськими колегами надає можливість перейняти кращі практики розвитку IoT та IIoT в європейських країнах, знайти джерела фінансування для інновацій та полегшує подання та участь в грантових програмах. Для Польщі, співпраця з українськими партнерами в області хай-тек дає можливість залучити сильний науковий потенціал та український ІТ-сектор в суспільні європейські інноваційні проекти.       

Круглий стіл відбувся в рамках міжнародного проекту східного партнерства в програмі Горизонт 2020. Старт проекту відбувся наприкінці 2017 року і триватиме півроку. Фінальна конференція відбудеться вже в травні 2018 року.  Національний університет харчових технологій  є членом АППАУ та приймає участь в проекті "ІоТ Україна-Польща". Наразі необхідно сформувати університетську команду для підготовки стартап проекту IIoT, після чого зробити прототип рішення та презентувати його на фінальній конференції.

Створення школи стартапів є одним з завдань осередків (центрів) 4.0, один з яких планується відкрити в НУХТ
Делегація Чунцінського університету

опубліковано 28 бер. 2018 р., 07:18 Александр Пупена

26 березня в університеті побувала делегація Чунцінського університету разом із генеральним директором Україно-Китайського центру розвитку культури та освіти Вей Лімін і директором центру Віталієм Марченком.
Колеги з КНР відвідали лабораторії університету, в тому числі спеціалізовані лабораторії нашої кафедри.

Збори координаційної Ради руху «Індустрія 4.0 в Україні»

опубліковано 26 бер. 2018 р., 22:57 Александр Пупена

23 березня в Києві співробітники нашої кафедри прийняли участь в зборах, де відбулися вибори членів нової координаційної Ради руху «Індустрія 4.0 в Україні». Під час зустрічі учасники проаналізували результати роботи руху 4.0 в Україні, сформували пріоритети та стратегію на наступні місяці, визначилися зі структурою руху та кураторами напрямків. 

На зборах прийняті наступні рішення
1) Затвердити рішення про переведення руху зі статусу неформальної спільноти до статусу юр. особи, неприбуткової організації.
2) Затвердити цілі, завдання та структуру нової координаційної ради
3) Кураторам напрямків до 30 квітня надати свої пропозиції щодо пріоритетних напрямків розвитку на 2018
4) Наступні збори провести до 15 травня (об’єднати зі звітною зустріччю по Hannover Messe)
5) Розпочати роботи щодо юридичного оформлення та положень Статуту організації.

Про збори https://industry4-0-ukraine.com.ua/2018/03/19/council-of-national-movement-4-0/

Презентація https://www.slideshare.net/APPAU_Ukraine/40-91693914

До координаційної ради в групах IIoT та мережі центрів 4.0  увійшли також співробітники нашої кафедри.  

Відео: https://www.facebook.com/tribune.agency/videos/2189476331286618/

До координаційної ради в групах IIoT та мережі центрів 4.0  увійшли також співробітники нашої кафедри.  

Березневе засідання технічного комітету ТК 185

опубліковано 13 бер. 2018 р., 08:40 Александр Пупена

5 березня в HUB4.0 викладач кафедри ІАСУ Олександр Пупена та магістр Альона Шишак прийняли участь в засіданні технічного комітету ТК 185 ("Промислова автоматизація"). На засіданні також були представники «Сіменс-Україна», АТЕП-ТЕФ (КПІ), КНУБА, ОНАХТ, АППАУ, «Укргазвидобування»,  «Артезія», «Сатурн Дата Інтернешнл», «Нафтогазхім Сервіс».
Робочі питання зустрічі стосувались поточних питань щодо виконання минулих рішень та планів на 2018. З доповідями по стану робіт та пропозиціями на наступний період виступили:
  • Голова ТК 185 Юрчак О.В. відмітив реальний початок робіт по 3-м групам – МЕК 61512, МЕК 62443, ISO 22400 Окремо він представив декілька нових просвітніх документів, що підготовлені в групі ISO 22400 (КРІ виробництва).
  • Керівник групи МЕК 62443 (кібер-безпека) Грудзинський Ю.Е. представив план робіт групи на 2018. План включає чисельні переклади, а також можливість створення навчальних курсів – при наявності лабораторних стендів.
  • Керівник групи МЕК 61512 (періодичні процеси АСУТП) Пупена О.М. представив всі напрацювання по стандарту за минулий період 3-х років – це вже більше 10 документів різноманітного характеру.
  • Технічний директор АППАУ Романов М.О. запропонував покращити фінансовий стан ТК 185 через більш активну участь в міжнародних проектах, – зокрема він представив новий кол (запит) щодо участі в міжнародному проекті Н2020 (фаза 2).
Голова ТК 185 Юрчак О.В. акцентував на виробленні власної мотивації кожним учасником ТК – це необхідно в умовах, коли комітет ще немає ніякого фінансування. Такими мотиваторами можуть бути:
  • Для кінцевих замовників – уніфікація та стандартизація технічних умов по багатьом напрямкам, що дає в результаті економію власних ресурсів та зниження загальної вартості проектів.
  • Для інтеграторів – оптимізація та зниження собівартості інженерних робіт, й особливо в командному режимі розробки
  • Для викладачів ВНЗ – можливість створення легко масштабованої бази знань та нових тренінгових курсів, – в тому числі, комерційних
  • Для вендорів та інтеграторів – можливість встановлення нового каналу (джерела) ідейного лідерства та більш ефективного залучення замовників.
Деталі
Нагадаємо, що технічний комітет ТК 185 був створений за ініціюванням АППАУ для локалізації міжнародних стандартів ISO, IEC та ISA що стосуються промислової автоматизації на державному рівні. Ціллю ТК є також створення нових регулюючих документів та просвітного матеріалу для прискорення розвитку Індустрії 4.0 в Україні. До ТК 185 входять ряд викладачів нашої кафедри.

1-10 of 56