Кафедра сьогодні

Абітурієнту!

    Нині про Індустрію 4.0 не говорять хіба що ліниві або ті, хто зовсім не має відношення до виробництва. Це таке слово-мантра, яке вживають щоб показати все новітнє і своє відношення до нього. Хочеш дізнатися, що це таке? Тоді заходь за посиланням нижче!

Абітурієнту: про Індустрію 4.0 простими словами

      Кафедра автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління, відповідає за підготовку бакалаврів зі спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а також магістрів з цієї спеціальності за освітніми програмами «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» та "Інтелектуальні комп’ютерні системи керування".

        Ця спеціальність не втрачає своєї актуальності, так як неможливо сьогодні уявити сучасне виробництво без високого рівня автоматизації і комп'ютеризації всіх його ділянок не лише харчової промисловості, а й усіх галузей, де інтенсивно впроваджуються новітні інформаційні технології та сучасні системи управління.    

Маючи більш ніж 50-річний досвід підготовки фахівців з автоматизації, кафедра особливу увагу приділяє розвитку матеріально-технічної бази навчальних лабораторій, розуміючи, що підготовка високоякісних технічних фахівців не можлива без надання практичної підготовки роботи з сучасними технічними і програмними засобами автоматизації. Навчальні лабораторії кафедри обладнані технічними засобами провідних фірм світу: Schneider Electric, Vipa, Mitsubishi, Hitachi, Siemens, Open System, Овен, Мікрол, Тера та іншими. У зв‘язку з чим майбутні фахівці мають можливість не тільки теоретично вивчати сучасні технічні засоби, а і набувати необхідних практичних навичок, що дуже цінується майбутніми роботодавцями.

 З початку впровадження в системи автоматизованого управління мікропроцесорної управляючої техніки викладачі кафедри, одні з перших, почали широке впровадження цієї техніки у навчальний процес і у виробництво. Практично всі найсучасніші види мікропроцесорних промислових контролерів були задіяні у навчальному процесі. Сьогодні кафедра має одне із найкращих в Україні оснащення навчальних лабораторій мікропроцесорними промисловими контролерами провідних фірм світу: Schneider Electric, Vipa, Mitsubishi, які мають статус авторизованих начальних центрів.

Крім того кафедра, одні з перших в Україні почали активно використовувати комп’ютерну техніку і комп’ютерні технології. На сьогодні практично усі сучасні системи автоматизації − це ІТ-технологічні системи. Саме тому нова назва спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» повністю відповідає суті підготовки фахівців і завданням та вимогам сучасної четвертої промислової революції, яка полягає у повній інтелектуалізації засобів автоматизації і взаємодії пристроїв і систем через Інтернет.

Фахівці спеціалізації «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» зорієнтовані на розроблення та експлуатацію комп’ютерно-інтегрованих систем управління з використанням інтелектуальних підсистем підтримки прийняття рішень на основі баз даних та знань і систем управління ними. Сучасні системи автоматизації не обмежуються тільки рівнем технологічного процесу (АСУ ТП) і їх взаємної координації, а й вимагають впровадження систем управління виробництвом MES (Manufacturing Execution System) так як це прямо пов’язано з енергоефективністю, якістю та собівартістю продукції, що випускається.

Такий майбутній професійний характер діяльності вимагає поєднання класичної інженерної освіти в галузі автоматизації з поглибленим опануванням комп’ютерних технологій та спеціального програмного забезпечення. використання комп’ютерних і промислових мереж, сучасних методів системного підходу,: технологічного трансферу, системною інтеграцією, реінжинірінгом бізнес-процесів.

            Викладачі кафедри постійно підтримують зв’язки з фірмами, які займаються впровадженням систем автоматизації і з провідними фірмами-постачальниками сучасних технічних і програмних засобів автоматизації, виконуючі роль консультантів і активних учасників впровадження. Це дає змогу тримати руку на пульсі і підтримувати високий професійний рівень, що дуже важливо для підвищення рівня викладання технічних дисциплін.

      Сьогодні на кафедрі працюють 5 д.т.н., професорів і 18 к.т.н, доцентів. Тільки за останніх 10 років 8 співробітників кафедри захистили кандидатські дисертації. Для забезпечення якісної підготовки фахівців викладачами кафедри видаються підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій і методичні рекомендації. Тільки за останні 10 років видано 5 підручників, 8 навчальних посібників і 30 конспектів лекцій. Крім того, у навчальний процес активно впроваджуються сучасні електронні навчальні підручники і посібники, віртуальні лабораторні роботи, дистанційна форма навчання.

  Зв'язуйтеся з нами, приходьте на кафедру у будь який робочий час чи на день відкритих дверей і подивіться на все своїми очима. Ми чекаємо на Вас!

Віртуальна екскурсія кафедрою: 

 
Сторінка у Facebook
Сторінка у Telegram
Канал YouTube
Сторінка у Instagram

Поделиться

 

Новини кафедри

  • Зустріч зі стедентами Київського коледжу міського господарства     Професор кафедри АКТСУ Іващук Вячеслав зустрівся зі здобувачами освітнього рівня молодший спеціаліст Київського коледжу міського господарства, що навчаються за спорідненими спеціальностями НУХТ 183 «Технології захисту навколишнього середовища» та 151 «Автоматизація ...
    Опубліковано·24 груд. 2019 р., 03:00 Александр Пупена
  • Конференція «ЗВО Співпраця в епоху 4.0» 17.12.19     17 грудня 2019 року на базі арт-простору НТУУ КПІ «Білка» відбулася Конференція «ЗВО Співпраця в епоху 4.0».  Конференція була присвячена питанням співпраці закладів вищої освіти з ринком та ...
    Опубліковано·18 груд. 2019 р., 02:52 Александр Пупена
  • Вийшла біла книга "Інтегрування систем керування підприємством та виробництвом. Сучасний стан та стандарти" У рамках проекту aCampus вийшла біла книга "Інтегрування систем керування підприємством та виробництвом. Сучасний стан та стандарти" за авторством викладачів нашої кафедри Олександра Пупени, Романа Міркевича, Олега Клименко та Альони ...
    Опубліковано·10 груд. 2019 р., 03:57 Александр Пупена
Відображаються 1 - 3 із 104 записів. Переглянути більше »