Кафедра сьогодні

Абітурієнту!

    Нині про Індустрію 4.0 не говорять хіба що ліниві або ті, хто зовсім не має відношення до виробництва. Це таке слово-мантра, яке вживають щоб показати все новітнє і своє відношення до нього. Хочеш дізнатися, що це таке? Тоді заходь за посиланням нижче!

Абітурієнту: про Індустрію 4.0 простими словами

      Кафедра автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління, відповідає за підготовку бакалаврів зі спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», а також магістрів з цієї спеціальності за освітніми програмами «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» та "Інтелектуальні комп’ютерні системи керування".

        Ця спеціальність не втрачає своєї актуальності, так як неможливо сьогодні уявити сучасне виробництво без високого рівня автоматизації і комп'ютеризації всіх його ділянок не лише харчової промисловості, а й усіх галузей, де інтенсивно впроваджуються новітні інформаційні технології та сучасні системи управління.    

Маючи більш ніж 50-річний досвід підготовки фахівців з автоматизації, кафедра особливу увагу приділяє розвитку матеріально-технічної бази навчальних лабораторій, розуміючи, що підготовка високоякісних технічних фахівців не можлива без надання практичної підготовки роботи з сучасними технічними і програмними засобами автоматизації. Навчальні лабораторії кафедри обладнані технічними засобами провідних фірм світу: Schneider Electric, Vipa, Mitsubishi, Hitachi, Siemens, Open System, Овен, Мікрол, Тера та іншими. У зв‘язку з чим майбутні фахівці мають можливість не тільки теоретично вивчати сучасні технічні засоби, а і набувати необхідних практичних навичок, що дуже цінується майбутніми роботодавцями.

 З початку впровадження в системи автоматизованого управління мікропроцесорної управляючої техніки викладачі кафедри, одні з перших, почали широке впровадження цієї техніки у навчальний процес і у виробництво. Практично всі найсучасніші види мікропроцесорних промислових контролерів були задіяні у навчальному процесі. Сьогодні кафедра має одне із найкращих в Україні оснащення навчальних лабораторій мікропроцесорними промисловими контролерами провідних фірм світу: Schneider Electric, Vipa, Mitsubishi, які мають статус авторизованих начальних центрів.

Крім того кафедра, одні з перших в Україні почали активно використовувати комп’ютерну техніку і комп’ютерні технології. На сьогодні практично усі сучасні системи автоматизації − це ІТ-технологічні системи. Саме тому нова назва спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» повністю відповідає суті підготовки фахівців і завданням та вимогам сучасної четвертої промислової революції, яка полягає у повній інтелектуалізації засобів автоматизації і взаємодії пристроїв і систем через Інтернет.

Фахівці спеціалізації «Комп’ютерні технології та програмування в автоматизованих системах управління» зорієнтовані на розроблення та експлуатацію комп’ютерно-інтегрованих систем управління з використанням інтелектуальних підсистем підтримки прийняття рішень на основі баз даних та знань і систем управління ними. Сучасні системи автоматизації не обмежуються тільки рівнем технологічного процесу (АСУ ТП) і їх взаємної координації, а й вимагають впровадження систем управління виробництвом MES (Manufacturing Execution System) так як це прямо пов’язано з енергоефективністю, якістю та собівартістю продукції, що випускається.

Такий майбутній професійний характер діяльності вимагає поєднання класичної інженерної освіти в галузі автоматизації з поглибленим опануванням комп’ютерних технологій та спеціального програмного забезпечення. використання комп’ютерних і промислових мереж, сучасних методів системного підходу,: технологічного трансферу, системною інтеграцією, реінжинірінгом бізнес-процесів.

            Викладачі кафедри постійно підтримують зв’язки з фірмами, які займаються впровадженням систем автоматизації і з провідними фірмами-постачальниками сучасних технічних і програмних засобів автоматизації, виконуючі роль консультантів і активних учасників впровадження. Це дає змогу тримати руку на пульсі і підтримувати високий професійний рівень, що дуже важливо для підвищення рівня викладання технічних дисциплін.

      Сьогодні на кафедрі працюють 5 д.т.н., професорів і 18 к.т.н, доцентів. Тільки за останніх 10 років 8 співробітників кафедри захистили кандидатські дисертації. Для забезпечення якісної підготовки фахівців викладачами кафедри видаються підручники, навчальні посібники, конспекти лекцій і методичні рекомендації. Тільки за останні 10 років видано 5 підручників, 8 навчальних посібників і 30 конспектів лекцій. Крім того, у навчальний процес активно впроваджуються сучасні електронні навчальні підручники і посібники, віртуальні лабораторні роботи, дистанційна форма навчання.

  Зв'язуйтеся з нами, приходьте на кафедру у будь який робочий час чи на день відкритих дверей і подивіться на все своїми очима. Ми чекаємо на Вас!

Віртуальна екскурсія кафедрою: 

 
Сторінка у Facebook
Сторінка у Telegram
Канал YouTube
Сторінка у Instagram

Поделиться

 

Новини кафедри

  • Вийшов посібник по засобам SCADA/HMI     Вийшов новий посібник за авторством доцента кафедри АКТСУ Олександра Пупени Розроблення людино-машинних інтерфейсів та систем збирання даних з використанням програмних засобів SCADA/HMI.: Навч.посіб. Київ : Видавництво Ліра-К ...
    Опубліковано·29 лип. 2020 р., 10:43 Александр Пупена
  • За крок до впровадження роботів в навчальні курси     16 липня на нашій кафедрі відбулася зустріч з представниками ABB, на якій домовилися про про співробітництво у напрямку освіти та просвіти з роботехніки. Вже на початку навчального року у навчальний ...
    Опубліковано·16 лип. 2020 р., 12:52 Александр Пупена
  • Нові засоби для навчання технологій Індустрії 4.0 та IIoT У нас чудова новина, ба навіть дві! Перша новина - Schneider Electric Україна забезпечила нашу кафедру комплектом ліцензій для рішення з доповненої реальності  EcoStruxure Augmented Operator Advisor. Тепер в нашому комплекті ...
    Опубліковано·17 черв. 2020 р., 05:09 Александр Пупена
Відображаються 1 - 3 із 117 записів. Переглянути більше »