Новини‎ > ‎

Березневе засідання технічного комітету ТК 185

опубліковано 13 бер. 2018 р., 08:40 Александр Пупена
5 березня в HUB4.0 викладач кафедри ІАСУ Олександр Пупена та магістр Альона Шишак прийняли участь в засіданні технічного комітету ТК 185 ("Промислова автоматизація"). На засіданні також були представники «Сіменс-Україна», АТЕП-ТЕФ (КПІ), КНУБА, ОНАХТ, АППАУ, «Укргазвидобування»,  «Артезія», «Сатурн Дата Інтернешнл», «Нафтогазхім Сервіс».
Робочі питання зустрічі стосувались поточних питань щодо виконання минулих рішень та планів на 2018. З доповідями по стану робіт та пропозиціями на наступний період виступили:
  • Голова ТК 185 Юрчак О.В. відмітив реальний початок робіт по 3-м групам – МЕК 61512, МЕК 62443, ISO 22400 Окремо він представив декілька нових просвітніх документів, що підготовлені в групі ISO 22400 (КРІ виробництва).
  • Керівник групи МЕК 62443 (кібер-безпека) Грудзинський Ю.Е. представив план робіт групи на 2018. План включає чисельні переклади, а також можливість створення навчальних курсів – при наявності лабораторних стендів.
  • Керівник групи МЕК 61512 (періодичні процеси АСУТП) Пупена О.М. представив всі напрацювання по стандарту за минулий період 3-х років – це вже більше 10 документів різноманітного характеру.
  • Технічний директор АППАУ Романов М.О. запропонував покращити фінансовий стан ТК 185 через більш активну участь в міжнародних проектах, – зокрема він представив новий кол (запит) щодо участі в міжнародному проекті Н2020 (фаза 2).
Голова ТК 185 Юрчак О.В. акцентував на виробленні власної мотивації кожним учасником ТК – це необхідно в умовах, коли комітет ще немає ніякого фінансування. Такими мотиваторами можуть бути:
  • Для кінцевих замовників – уніфікація та стандартизація технічних умов по багатьом напрямкам, що дає в результаті економію власних ресурсів та зниження загальної вартості проектів.
  • Для інтеграторів – оптимізація та зниження собівартості інженерних робіт, й особливо в командному режимі розробки
  • Для викладачів ВНЗ – можливість створення легко масштабованої бази знань та нових тренінгових курсів, – в тому числі, комерційних
  • Для вендорів та інтеграторів – можливість встановлення нового каналу (джерела) ідейного лідерства та більш ефективного залучення замовників.
Деталі
Нагадаємо, що технічний комітет ТК 185 був створений за ініціюванням АППАУ для локалізації міжнародних стандартів ISO, IEC та ISA що стосуються промислової автоматизації на державному рівні. Ціллю ТК є також створення нових регулюючих документів та просвітного матеріалу для прискорення розвитку Індустрії 4.0 в Україні. До ТК 185 входять ряд викладачів нашої кафедри.

Comments