Новини‎ > ‎

У НУХТ пройшов черговий семінар ТДА

опубліковано 17 жовт. 2018 р., 04:26 Александр Пупена   [ оновлено 17 жовт. 2018 р., 04:32 ]

13 жовтня в Національному університеті харчових технологій пройшов безкоштовний семінар-конференція  «Використання сучасних інформаційних технологій в автоматизованих системах управління виробництвом». Захід пройшов в рамках Технічних днів автоматизації(ТДА) що проводяться для спеціалістів з автоматизації декілька раз на рік, починаючи з 2016-го року, як в НУХТ так і в інших закладах України. Назва цього ТДА - «IT-фікація АСУТП: по життєвому циклу ПЗ та систем». Семінар організовано кафедрою ІАСУ НУХТ, за підтримки колег з  ІТР (Інноваційно-технічні рішення), АППАУ,  Altran GEC Ukraine (Lohika), КНУБА, КПІ.

Мета семінару - підвищити навики спеціалістів з автоматизації в технологіях ІТ, а саме по практикам супроводження ПЗ та систем по їх життєвому циклу. Традиційно ТДА проходять у суботу, цей семінар не став винятком. Не зважаючи на передсвяткові дні у заході прийняли участь біля 50-ти чоловік з різних організацій, у тому числі навчальних закладів (НУХТ, КПІ, КНУБА), інженерних компаній та виробничників.

Гостей вразили яскраві та цікаві виступи спікерів з області ІТ. Максим Романов (АППАУ) розпочав семінар розповіддю про практики життєвого циклу програмного забезпечення та DevOps.  Друга доповідь була про представлення моделей в XML та їх трансформацію. Обидва виступи були обговорені з точки зору можливого і рекомендованого використання технологій в життєвих циклах АСУТП. Доповідь Лева Ваняна (ІТР) була присвячена розробці з використанням Git, середовища GitLab і процесів GitFlow. Учасники обговорили де і при яких умовах можна використовувати технології Git в життєвому циклі програм та систем промислової автоматизації.  Завершив цикл доповідей Зеник Матчишин (Altran GEC Ukraine (Lohika)) з доповіддю «Cloud technologies for automatic process control systems». Хмарні рішення були розглянуті саме з точки зору промислового Інтернету речей. Не зважаючи на досить важкі теми для розуміння спеціалістами АСУТП, усі доповіді супроводжувалися жвавими обговореннями і запитаннями до спікерів. Офіційна частина завершилася двома незапланованими доповідями Вікторії Путятіної (ІТР) та Дмитра Брюхацького (GlobalLogic Ukraine), які розповіли про практики впровадження висвітлених семінаром технологій.

В перервах, та по завершенню офіційної частини гості мали можливість поспілкуватися в неформальній обстановці. Це був дійсно насичений і цікавий день!   

Кафедра ІАСУ дякує усім учасникам семінару.

Презентації з семінару доступні за посиланням. Згодом будуть викладені оброблені відео виступів.

Фотозвіт викладено на сторінці кафедри у Фейсбук.

Comments