top of page
  • Алена Шишак

Доповнена реальність в Індустрії 4.0 – інструменти

Фундаментальною концепцією Індустрії 4.0 є поєднання віртуального та реального світів. Віртуальний світ включає цифрових двійників об'єктів реального світу для можливості накопичення, обробки та використання даних, які стосуються його діяльності та життєвого циклу, а також різноманітних сервісів, які можна використати для покращення роботи з цим об'єктом. Коли людині необхідна ця інформація при взаємодії з реальним світом можна використати технології доповненої реальності (Augmented reality – AR).


На виробництві, доповнена реальність може допомогти при ремонті активів, показуючи на реальному обладнанні через планшет чи спеціальні окуляри, що саме необхідно зробити в якому місці, параметри роботи та потрібну документацію. Для розробки подібних рішень існують спеціалізовані інструменти, які потребують кваліфікації спеціалістів з автоматизації з додатковими компетенціями в комп'ютерних та промислових мережах. Одним з таких інструментів є EcoStruxure Augmented Operator Advisor від Шнейдер Електрик. Минулого року Шнейдер Електрик Україна передали на нашу кафедру ліцензії на дане ПЗ, що дало нам можливість впроваджувати його в навчальний процес уже цього семестру.


На відео нижче показана демонстрація роботи EcoStruxure Augmented Operator Advisor та використання деяких його функцій. На кафедрі на доповненій реальності спеціалізується старший викладач Володимир Полупан.


9 переглядів0 коментарів
Post: Blog2_Post
bottom of page