Новини‎ > ‎

Інноваційне ПЗ для автоматизації вакуум-апаратів цукрового зводу

опубліковано 11 груд. 2018 р., 08:09 Александр Пупена   [ оновлено 11 груд. 2018 р., 08:10 ]

У 2018 році викладачі кафедри ІАСУ НУХТ Олег Клименко та Володимир Полупан прийняли участь у розробці та налагодженні програмного забезпечення ПЛК та SCADA для АСУТП продуктового відділення з використанням ПЛК Modicon M580 (Шнейдер Електрик) та SCADA Citect. Генеральним підрядчиком робіт по створенню АСУТП є ТОВ"САУТКОМ". Роботи по впровадженню АСУТП 1-го продукту проводилися ще в 2107-му році, цього року система управління охопила вакуум-апарати 2-го та 3-го продукту. Використання міжнародних стандартів по розробці алгоритмів для керування періодичними виробництвами (ISA-88/IEC-61512) та власного функціонального каркасу, а також висока професійність та великий досвід співробітників ТОВ "Саутком" дозволило без ускладнень розширити існуюче рішення для 1-го продукту на нову підсистему. 

            За попередній сезон позитивну оцінку отримало використання двох типів режимних карт: активної ("ControlRecipe" в термінології ISA88) та шаблону варки ("MasterRecipe" в термінології ISA88), що давало змогу операторам вносити корективи в поточну варку не змінюючи шаблон для наступних варок.

            Використання Batch-архівів дозволило проаналізувати роботу вакуум-апаратів 1-го продукту та внести зміни в шаблони варки для отримання ще кращого результату.

Групове налагодження каналів дало змогу в короткі терміни провести передпускові перевірки сигналів вводу/виводу.
            Для системи були збережені такі підходи до розробки ПЗ:
  •  використання автоматів станів;
  •  використання двох типів режимних карт;
  • використання Batch-архівів;
  •  групове налагодження каналів;
  • використання контекстних налагоджувальних вікон;
  • використання контекстних трендів.

Також було добавлено синхронізацію часу між SCADA та  ПЛК для точнішого відображення змін.

Дякуємо ТОВ "Саутком" за довіру та можливість реалізації та удосконалення інноваційних підходів в програмуванні АСУТП. Comments