Новини‎ > ‎

Круглий стіл - проект ІоТ Україна-Польща

опубліковано 1 квіт. 2018 р., 02:19 Александр Пупена
28 березня в Києві на базі HUB4.0 відбувся круглий стіл з польськими партнерами розвитку кластерів Інтернету речей. Ініціатором заходу стала асоціація АППАУ на чолі з Олександром Юрчаком, учасниками круглого столу стали передові члени АППАУ руху Індустрії 4.0 та ІТ-партнери з Польщі. Від нашого університету на засіданні прийняли участь Альона Шишак та співробітники кафедри ІАСУ Олександр Пупена  та Роман Міркевич.

Учасники круглого столу презентвали програми та рішення, моделі налагодження довгострокової тісної співпраці між Україною і Польщею, під час дискусії були порушені проблеми виходу на міжнародний ринок експорту за кордон.

 У рамках проекту ІоТ Україна-Польща, АППАУ працює з 2-ма польськими партнерами Люблінським технологічним парком та Польським кластером Інтернету речей. Співпраця українських і польських представників ІТ бізнесу відбувається в форматі нетворкінгу, і це вже друга зустріч в подібному форматі.  Для України, співпраця з польськими колегами надає можливість перейняти кращі практики розвитку IoT та IIoT в європейських країнах, знайти джерела фінансування для інновацій та полегшує подання та участь в грантових програмах. Для Польщі, співпраця з українськими партнерами в області хай-тек дає можливість залучити сильний науковий потенціал та український ІТ-сектор в суспільні європейські інноваційні проекти.       

Круглий стіл відбувся в рамках міжнародного проекту східного партнерства в програмі Горизонт 2020. Старт проекту відбувся наприкінці 2017 року і триватиме півроку. Фінальна конференція відбудеться вже в травні 2018 року.  Національний університет харчових технологій  є членом АППАУ та приймає участь в проекті "ІоТ Україна-Польща". Наразі необхідно сформувати університетську команду для підготовки стартап проекту IIoT, після чого зробити прототип рішення та презентувати його на фінальній конференції.

Створення школи стартапів є одним з завдань осередків (центрів) 4.0, один з яких планується відкрити в НУХТ
Comments